Захід та Китай намагатимуться підштовхнути Україну та росію до мирної угоди чи до перемир’я після контрнаступу ЗСУ
Ймовірно, Західні союзники намагатимуться припинити війну після українського контрнаступу, незалежно від того, якими будуть його результати. Сценарій розвитку подій, за якого росія збереже значні загарбані території, а вождь росіян володимир путін залишиться при владі, видається найбільш імовірним. Після цього розпочнеться відбудова України, але її вступ до НАТО, швидше всього, буде заблоковано, а питання безпеки залишиться невирішеним.
У статті заступника редактора The Guardian Саймона Тісдалла автор розкриває своє бачення завершення війни. Він вважає, що навіть у разі відвоювання великих територій, Україна буде змушена погодитися на перемир’я з росією. Офіційно Київ не визнає територіальних загарбань кремля, але де-факто, територія, на якій залишатиметься армія окупантів, приєднається до рф на невизначений час.
«Своєю чергу, Україна позбавляється подальших нестерпних людських, економічних та інфраструктурних втрат, зберігаючи при цьому приблизно 85 % своєї території. «Демілітаризована зона» за корейським зразком під міжнародним моніторингом заморожує лінії фронту. Ракети перестають летіти. Відбудову можна починати. Біженці повертаються додому», — пише Тісдалл.
Тісдалл зазначає, що, на його думку, Україна не зможе стати членом Північноатлантичного альянсу в найближчому часі, адже цьому протистоятиме росія та Китай. Водночас загальмуються процеси входження в ЄС.
Поки західноєвропейські уряди та Вашингтон святкуватимуть перемогу, адже вдалося зберегти незалежну Україну. Польща та інші Східноєвропейські країни вважатимуть таке закінчення війни неприйнятним, адже мирний процес може тривати роками, а війна могтиме розгорітися будь-якої миті.
Тісдалл зауважує, що багато країн на Заході, а також Китай готові підтримати негайне перемир’я і припинення вогню. Воно вигідне також росії, на Україну може чинитися колосальний міжнародний тиск. Тож українці можуть почуватися зрадженими.
«Широка привабливість тривалого перемир’я очевидна. Це зупинило б бійню, запобігло ескалації ядерної зброї між росією та НАТО, пом’якшило б глобальну економічну, енергетичну та продовольчу кризи та принесло б певний мир», — зазначає пан Тісдалл.
На думку автора, в України залишається лише кілька місяців, перш ніж міжнародний тиск стане настільки потужним, що йому не буде жодного шансу опиратися. Вождь росіян володимир путін, на думку Тісдалла, про це знає і саме на таку позицію міжнародної спільноти розраховує. Водночас автор зазначає, що цей сценарій розвитку подій не обов’язково єдиноможливий. Будь-яка зі сторін може повернути ситуацію на свою користь, багато подій можуть розвиватися в неочікуваному напрямі.
Останнім часом з’явилася низка гучних заяв від іноземних політиків із закликом примусити Україну та росію до перемир’я. Такі переговори передбачають замороження бойових дій та подальше утвердження російського режиму на завойованих землях. З подібною ініціативою виступив президент Франції Емануель Макрон, а також президент Бразилії Лула да Сільва, Міністр оборони Італії Гвідо Крозетто та очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто — усі вони закликають Китай узяти участь у переговорах у статусі посередника.
Олексій Данілов, секретар РНБО заявив, що вважає будь-які заклики щодо мирних переговорів між Україною та російською федерацією, якщо вони нехтують суверенітетом нашої держави, недоцільними. Він називав прихильників таких ідей «проросійськими миротворцями».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.