Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Погодні умови є найбільшою перешкодою, яка заважає ЗСУ розпочати контрнаступ
Потрібно щонайменше місяць, аби шляхи стали придатними для початку активних бойових дій, адже погодні умови ускладнюють успішне проведення контрнаступу. Союзники вивчають потреби, які можуть виникнути в української армії, після початку наступу.
Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю ERR в неділю, 23 квітня. Такі висновки він зробив після зустрічі міністрів оборони країн-союзників у форматі «Рамштайн».
«Якщо послухати думки, «Рамштайн», то може пройти ще місяць, перш ніж ми зможемо говорити про реальний контрнаступ. Якщо погода зміниться, це може статися і раніше. Якщо ні, то мине місяць, можливо, два… Танки Abrams не є визначальними у весняному наступі. Коаліція Leopard була сильною, і досить багато техніки вже перекинуто в Україну, і досить багато її перебуває на шляху туди. Найбільшою перешкодою для контрнаступу, який, ймовірно, відбудеться, є погода», — зазначив естонський міністр.
З точки зору чиновника, дощова погода суттєво ускладнює пересування важкої бронетехніки і робить неможливим проведення швидких маневрів. За словами пана Певкура, командування ЗСУ «з нетерпінням чекає покращення погоди», адже хоче перейти до «більш масштабного» звільнення територій. Естонський міністр додає, що на зустрічі велику увагу приділяли подальшому навчанню українських військових на потужностях країн-союзників.
«Західні союзники на досить високому рівні навчили Україну, як провести контрнаступ. Інформація та координація під американським керівництвом були доволі вражаючими. І ми подивилися, які потреби можуть виникнути, коли розпочнеться українська контратака», — сказав пан Певкур.
Контрнаступ ЗСУ, до якого з осені йде підготовка та надходить західна бронетехніка, є головною темою для обговорення в Україні та росії. Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України, заявила, що контрнаступ ЗСУ вже розпочався. Вона закликає не очікувати якихось дат. Зрештою, обстріли російських військових складів та порушення логістики ворога, у тому числі в глибокому тилу, можна розглядати саме з ракурсу першого етапу контрнаступальних дій.
Очільник естонської розвідки Марго Гросберг теж казав, що погодні умови будуть вагомим чинником, на який орієнтуватиметься українське командування під час планування початку контрнаступальних дій. Він заявив ЗМІ, що хоча «сакральні дати» — це те, що характерне для росіян, можна очікувати початок українського контрнаступу на символічне 9 травня.
Американський генерал Бен Годжес вважає, що хоча якоїсь чіткої дати не буде, активні дії, слід очікувати, розпочнуться в червні. На його думку, контрнаступ буде сконцентрований на ізоляції тимчасово окупованого Криму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.