Новий законопроєкт про регулювання Telegram в Україні зареєструють у парламенті до кінця вересня

Княжицький пояснив, що сервери Telegram знаходяться на території РФ та й зроблений він за російські гроші

Верховна Рада
В Раді готують новий законопроект про регулювання Telegram

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України вирішив розробити новий законопроект про Telegram на базі законопроекту Миколи Княжицького. Його подадуть на реєстрацію в парламенті до кінця вересня 2024 року. Таке рішення ухвалили депутати 29 серпня під час засідання комітету.

Про це повідомив Голова підкомітету з питань культурної політики Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики Микола Княжицький. Він пояснює, що тільки на перший погляд платформа відкрита та наче нікого не обмежує. Водночас кошти в розвиток Telegram інвестували саме російські олігархи, а сервери платформи, ймовірно, розташовані в РФ.

"Вчергове проговорили на профільному комітеті регулювання платформи Telegram та мій законопроєкт №11115 щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація", - написав він в Facebook.

Княжицький в ході Комітету заявив, що Telegram, по-перше, повинен забезпечити комунікацію з українською владою (регуляторними органами) щодо дотримання законодавства. По-друге, платформа має підтвердити свою безпечність для наших громадян, і передусім відсутність серед власників умовного ФСБ, інших російських урядових структур та громадян країни-агресора.

З огляду на потребу уточнення окремих положень проекту "у зв’язку з новими обставинами та суспільним запитом", Комітет вирішив напрацювати нову редакцію законопроєкту на основі положень документа 11115.

"Російські спецслужби мають доступ до нашої з вами інформації, до інформації про нашу армію. Зрештою, телеграм - головний військовий месенджер Росії, який дотується їхніми коштами. Дуров також є російським олігархом. Адже без дозволу уряду в цій країні неможливо стати багатою людиною. Таких прикладів не було. Зважаючи на ці факти, маємо відповідальніше ставитися до власної безпеки і на рівні держави вчасно приймати необхідні закони. Законопроєкт про регулювання онлайн-платформ — не про Telegram, а про національну безпеку", - підкреслив Микола Княжицький.

Нині, згідно з дослідженням Ukrainian Youth Today від Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (МРІ), майже 70% молодих українців споживають новини в Telegram. Загалом по Україні цей показник сягає 80%.

"Євросолідарність" вимагає  розглянути їхній законопроєкт про регулювання Telegram

У Порошенка також захотіли регулювання месенджера Telegram. Партія "Європейська солідарність" розкритикувала позицію української влади стосовно Telegram, співзасновника якої днями затримали у Франції. Вони назвали месенджер інструментом російського режиму. Виходячи з цього "ЄС" вимагає розглянути законопроєкт про регулювання Telegram щодо прозорості його роботи та фінансування.

В "Євросолідарності" зазначили, що після арешту Павла Дурова у Парижі "вся машина російської державної пропаганди включилася на його захист, називаючи його одним із надзвичайно важливих елементів для війни проти України, а саме "начальником зв'язку СВО".

28 серпня Дурова звільнили з-під варти у суді Парижа. Слідчий суддя припинив його утримання в поліції з метою первинного допиту та можливого пред’явлення звинувачень. Суддя звільнив бізнесмена з-під варти після допиту, але той мусить з'явитися на запит правоохоронців. Слідчий суддя тепер вирішуватиме, чи відкривати проти Дурова офіційне розслідування в межах слідчих дій щодо організованої злочинності, пов'язаної з месенджером Telegram.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube