ТЦК як орган, уповноважений на внесення змін до реєстру «Оберіг», має обов’язок розглядати заяви стосовно виправлення персональних даних у реєстрі, в іншому випадку це є протиправною бездіяльністю
Чоловік просив виправити дані в реєстрі «Оберіг», де він значився як військовозобов’язаний, хоча був знятий з обліку. Однак у ТЦК на його заяви не реагували. Про це йдеться у рішенні Одеського окружного адміністративного суду, опублікованому 30 вересня 2024 року.
У 2012 році чоловік був поставлений на військовий облік та цього ж дня, після проходження ВЛК, на підставі наказу Міноборони №342 його визнали обмежено придатним та зняли з військового обліку. Потім змінив місце проживання. 28 листопада 2022 року він з'явився до ТЦК, де після складання протоколу про адмінправопорушення за ст. 210 КУпАП та сплати штрафу у сумі 850 гривень, був направлений на проходження військово-лікарської комісії. Після проходження ВЛК, громадянин, на підставі ст. 30-а наказу Міноборони №402 був визнаний «непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку».
Потім для перевірки та уточнення даних чоловік, зареєструвавшись на електронному ресурсі «Оберіг», помітив його персональні дані, які не відповідають дійсності та правовому статусу, а саме ТЦК були внесені персональні дані станом на 30.01.2012 року, де він є «військовозобов'язаним». 27.05.2024 року громадянин звернувся до керівництва ТЦК з вимогою видалити його персональні дані з Реєстру, оскільки вони не відповідають дійсності, але відповіді не отримав. 18 червня 2024 року його представник звернувся з заявою до керівництва ТЦК з вимогою актуалізувати персональні дані на Реєстрі «Оберіг» відповідно до запису у тимчасовому посвідчені та довідки ВЛК, але відповіді не отримав.
Станом на 18.07.2024 року на Реєстрі «Оберіг» чоловік відображається, як «військовозобов'язаний». Він вважає бездіяльність ТЦК щодо не оновлення його даних у реєстрі «Оберіг» протиправною та за захистом своїх прав звернувся до суду.
Адміністративний позов чоловіка задовольнили частково. Суд визнав протиправною бездіяльність ТЦК щодо нерозгляду заяви від 18.06.2024 року й зобов'язав ТЦК розглянути її відповідно до порядку №94 та порядку №559.
"Відповідно до приписів порядку №94 та порядку №559 позивач звернувся з відповідною заявою до органу уповноваженого на внесення змін, але ТЦК всупереч вимогам законодавства заяву не розглянув, що суд визнає протиправною бездіяльністю, оскільки вищенаведені норми прямо вказують на такий обов'язок відповідача", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.