Ми були готові: польський чиновник оцінив бажання українців за кордоном мобілізуватись

Голова польського Міністерства оборони Владислав Косіняк-Камиш повідомив, що кількість українців, які виявили бажання приєднатися до Українського легіону в Польщі, виявилася вкрай низькою

Владислав Косіняк-Камиш
Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща зі свого боку створила умови для формування легіону

Серед українців за кордоном досі не знайшлося достатньої кількості охочих, щоб сформувати Український легіон, про створення якого мова йшла ще влітку 2024 року. Про це заявив польський міністр національної оборони Владислав Косиняк-Камиш заявив. Він розповів, що плани щодо цього були масштабні, однак поки вони не справдилися.

Про це міністр заявив в ефірі Wirtualna Polska. За його словами, Польща підготувалася до створення легіону. Спочатку навіть хотіли сформувати бригади, які б налічували тисячі людей.

"Ми до були готові. Це було частиною угоди про безпеку, підписаної в липні між Польщею та Україною. Проте ми не несемо відповідальності за підбір персоналу. Кількість людей, які мали зареєструватися з української сторони, надто мала. На початку ці декларації були дуже завищені (що навіть одну бригаду можна сформувати), тобто кілька тисяч людей. Однак цього не сталося", - сказав міністр.

Віцепрем'єр також запевнив, що Польща готова навчати українських військових. Глава Міноборони нагадав, що країна вже підготувала приблизно 20 тисяч українських військових, які пішли на фронт захищати Україну.

Що відомо про Владислава Косіняка-Камиша

Владислав Марцін Косіняк-Камиш — польський лікар і політик, голова Польської народної партії (PSL) з 2015 року. Він обіймав посаду міністра сім'ї, праці та соціальної політики в урядах Дональда Туска та Еви Копач з 2011 до 2015 року. У 2020 році Косіняк-Камиш був кандидатом у президенти Польщі, а у 2023 році отримав портфель віцепрем'єра та міністра оборони в третьому уряді Туска.

Косіняк-Камиш завжди був пов'язаний з Польською народною партією. Він став співзасновником молодіжного крила PSL — Форум молоді, активно представляючи партію у передачі «Młodzież Kontra» на телеканалі TVP, де проводив інтерв'ю з політиками та здобував перші навички в політиці. За його участю було реалізовано 12 виборчих кампаній PSL, починаючи з президентських виборів 2000 року (тоді він допомагав у розповсюдженні агітаційних матеріалів).

На місцевих виборах 2010 року Косіняк-Камиш отримав 763 голоси, а після обрання Яцека Майхровського мером Кракова він зайняв його місце в міській раді.

18 серпня 2011 року він був призначений міністром сім'ї, праці та соціальної політики у другому уряді Дональда Туска, де працював до 16 листопада 2015 року. Після парламентських виборів 2015 року, на яких PSL і Громадянська платформа втратили більшість, Косіняк-Камиш став головою партії після відставки Януша Пєхоцінського.

У 2019 році PSL приєдналася до Польської коаліції з політичним рухом Kukiz'15 та Спілкою європейських демократів. На парламентських виборах того ж року Косіняк-Камиш отримав 33 784 голоси.

Він був одним із провідних кандидатів на президентських виборах 2020 року, де займав друге місце у деяких опитуваннях. Але у результаті отримав лише 2,36 % голосів.

Що відомо про створення Українського легіону в Польщі

8 липня 2024 року Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск підписали безпекову угоду, в рамках якої в Польщі мають створити добровольчий Український легіон. До його лав зможуть приєднатися українці, які перебувають за кордоном у Європі. Цей легіон мав бути навчений, озброєний і підготовлений до захисту України, при цьому польська армія відповідала за підготовку, а Київ — за процес рекрутування.

Тренування та злагодження Українського легіону мали проходити на території Польщі. Озброєння та спорядження планувати надавати Литва, Польща та інші країни Європейського Союзу.

Нагадаємо, у липні, через три дні після оголошення про створення Легіону, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що заявки на вступ подали кілька тисяч осіб. Запрошення надходили українським біженцям за кордоном на електронну пошту.

Також RMF24 повідомляло, що в українських дипломатичних установах масово цікавляться, як можна стати частиною легіону. Сотні громадян висловлювали бажання приєднатися до формування. Очікувалося, що проєкт зможе залучити тисячі українців, які наразі проживають у Європі.

Нагадаємо, раніше у Міноборони розповіли, як залучатимуть до ЗСУ українців за кордоном. Також повідомлялося, чи планують у Чехії примусово повертати українців призовного віку з-за кордону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube