Керівник Офісу президента провів історичну паралель та відзначив, що сучасні росіяни можуть використовувати напрацювання їх колишньої більшовистської влади для окупації України
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що росія в Україні застосувала "тактику розколу". Кремль намагається робити те, що робити більшовики 100 років тому. Українська влада готова до цього розвитку подій та розуміє усе, що запланувала російська верхівка.
Про це він написав у своєму офіційному Telegram-каналі. За його словами, російський ворог не змінив планів та продовжує те, що вони вже робили, але з тодішньою Україною на чолі з УНР.
"Тактика розколу. Це те, що робить російський ворог зараз. Вони робили це і понад 100 років тому. Ми розуміємо кожен їх крок. В них не вийде", - наголосив посадовець.
Говорячи про події, які стались понад 100 років тому, Єрмак міг мати на увазі остаточне захоплення нашої країни більшовиками. Проаналізувавши історичні відомості, можна прийти до висновку, що вони вдались до вичікування нестабільних обставин в колах еліти та народу, які могли б дати можливість їм захопити всю Україну. Зокрема, Ленін скористався переворотами всередині країни та боротьбою за владу.
17 березня 1917 року у Києві було створено Українську Центральну Раду (УЦР). Це був представницький орган українського народу, а після проголошення УНР - вищий законодавчий орган держави.
Після того, як в Петрограді відбувся більшовицький переворот, вони одразу взялись за єднання нової імперії та всіх земель, які були у складі колишньої російської. Центральній Раді Ленін оголосив ультиматум щодо зупинки створення перепон більшовикам на території України та можливості проходу його військ. УЦР не погодилась на такі умови. Тому більшовицька армія почала наступ на Україну. В міру просування їх військових нашою країною, військова еліта та хлібороби, власники наділів, вирішили, що варто брати під контроль ситуацію та не дати соціалістам знищувати українське майно та життя людей.
Тому потім вони підтримали генерала Павло Скоропадського, який обіцяв з цим покінчити. Згодом відбувся переворот і він став Гетьманом вже нової Української Держави. Він розпустив УЦР і Малу Раду, скасовував їх закони, успішно провів військові операції та вигнав більшовиків з території України. УЦР перестала існувати Існував до 29 квітня 1918 року.
Проте, після поразки, більшовики, перебуваючи в поганому положенні та не маючи підтримки серед населення України вдались до вичікування. І врешті стався новий переворот. На цей раз ідеологи антигетьманського спротиву Микита Шаповал та Володимир Винниченко готували повстання, налагоджуючи стосунки з українськими військовими колами.
13 листопада 1918 року в Києві, у будинку Міністерства шляхів зібралися представники соціалістичних партій та обрали Директорію, до якої увійшли Володимир Винниченко (голова Директорії), Симон Петлюра, Федір Швець, Андрій Макаренко, Опанас Андрієвський.
Директорія випустила заклик до повстання проти Гетьмана та об'явила його поза законом. За кілька тижнів боїв повстанці, 14 грудня 1918 року, заволоділи столицею Української Держави. Скоропадський та його прихильники втікли. Новий уряд УНР був соціалістичним.
Голова уряду був Володимир Винниченко, який користувався повагою у Володимира Леніна, адже він підтримував комунізм. Йому навіть пропонували зайняти пост заступника голови Раднаркому УСРР із портфелем наркома закордонних справ, з кооптацією в члени ЦК КП(б)У. До того ж він часто до окупації України і після неї відвідував Москву та Петроград.
Більшовики скористались можливістю та ввели війська після того, як була створена Директорія. 17 листопада 1918 у Москві створено Тимчасовий робітничо-селянський уряд України. Потім військові частини Червоної армії на чолі з В. Антоновим-Овсієнко, Й. Сталіним і В. Затонським, без оголошення війни, у грудні 1918 почали наступ на Україну.
Загалом було введено близько двох мільйонів військових для захоплення всієї країни. У сі́чні 1918 року відбувся штурм Києва на чолі з Муравйовим. Він тривав протягом 23 січня (5 лютого) — 26 січня (8 лютого) 1918 року. Завершився перемогою Червоної армії та початку доби "червоного терору".