Запрошення новообраного президента США відбулося на фоні його бажання суттєво підвищити мита на китайський імпорт
Новообраний президент США Дональд Трамп запросив лідера КНР Сі Сі Цзіньпіна на власну інавгурацію 20 січня 2025 року. Це запрошення відбулося на тлі бажання американського глави значно підвищити мита на імпорт товарів з Китаю. І, поки світові лідери шикуються у чергу, щоб потрапити на церемонію, у Сі все ще думають, чи варто відвідувати захід, а Трамп тим часом має всі шанси стати "людиною року" за версією журналу Time.
Про те, що Трамп запросив Сі на інавгурацію пишуть джерела CBS News. У звітах зазначено, що Трамп надіслав запрошення ще на початку листопада після виборів, хоча відповідь Сі досі залишається незрозумілою. Речник посольства Китаю у Вашингтоні при цьому не заперечив її.
Адміністрація новообраного президента готується вітати різних міжнародних лідерів у Капітолії в січні. CBS News зокрема повідомляє, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує теплі стосунки з Трампом і нещодавно відвідав його в Мар-а-Лаго, ще не підтвердив свою присутність.
Речник Трампа у перехідній адміністрації Керолайн Левітт заявила, що багато лідерів світу хочуть потрапити на інавгурацію. Вони "шикуються у чергу".
"Світові лідери шикуються в чергу, щоб зустрітися з президентом Трампом, тому що вони знають, що він незабаром повернеться до влади та відновить мир завдяки американській силі по всьому світу", - заявила вона.
Нещодавно Трамп попередив про підвищення мит на китайський імпорт. Адміністрація США встановила 19 січня, за день до інавгурації Трампа, кінцевим терміном для ByteDance, китайської материнської компанії TikTok, щоб продати платформу, інакше її заборонять США. CBS News повідомляє, що TikTok продовжує судову боротьбу проти заборони, і після програшу нещодавньої спроби заблокувати його, тепер передає справу до Верховного суду.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц після розмови з новообраним президентом США Дональдом Трампом заявив, що лідери обох країн разом зможуть розробити стратегію для майбутнього України. Думками щодо розробки такої стратегії вже обмінялися команди обох політиків.
Трамп вже закликав до "негайного припинення вогню" в Україні. Він заявив про необхідність розпочати переговори про мир між Росією та Україною. За його словами, президент Володимир Зеленський "хоче припинити божевілля" та укласти угоду з РФ, тому тепер слово за російським правителем Володимиром Путіним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.