Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Близько 90% країн з розвиненою економікою цього року сповільнять зростання
Міжнародний валютний фонд передбачає подальше «слабке зростання» глобальної економіки в умовах продовження війни рф проти України, показники якого, за прогнозами, не перевищать 3% у наступні п'ять років. Такі прогнози озвучив Міжнародний валютний фонд. Це найгірші очікування зростання за останні два десятки років.
Директорка-розпорядниця фонду Крісталіна Георгієва заявила, що завдяки антикризовій політиці із зменшення впливу на економіку війни росії в Україні а також пандемії COVID-19, вдалось запобігти гіршим результатам.
"Попри напрочуд стійкі ринки праці, а також високий споживчий попит, попри відновлення в Китаї, ми очікуємо, що світова економіка цього року зросте менше ніж на 3%", - зауважила Георгієва.
Вона назвала це «історично слабким зростанням» та зазначила, що більш докладні цифри будуть оприлюднені в Огляді світової економіки наступного тижня, коли розпочнуться весняні збори МВФ і Світового банку. Георгієва також нагадала, що у 2021 році глобальна економіка демонструвала потужне зростання, до понад 6%. Однак істотний шок від війни, яку розпочала рф проти України, та її широкомасштабні наслідки суттєво скоротили цю динаміку.
"Глобальне зростання у 2022 році впало майже вдвічі - з 6,1% до 3,4%. І це уповільнення триватиме нинішнього року", - зазначила вона.
Голова МВФ пояснила, що у 2023 році очікується «імпульс» із боку економік в Азії, які розвиваються. Зокрема, прогнозується, що принаймні половину світового зростання продемонструють Індія й Китай. Водночас економічна активність продовжить сповільнюватися в США і Єврозоні, де відсоткові ставки зберігають свій тиск на попит.
6 квітня Світовий банк опублікував висновки економічного огляду, де сказано про позитивні прогнози щодо України. Світовий банк очікує, що зростання ВВП України у 2023 році сягне 0,5% - після різкого падіння до майже «мінус» 30% за результатами минулого року після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Попри величезні економічні збитки, які зазнала Україна внаслідок вторгнення, відкриття чорноморських портів та відновлення торгівлі зерном, а також значна підтримка донорів «сприяють підтримці економічної діяльності цього року».
Раніше Інформатор повідомляв, що курс російського рубля до іноземних валют впав до найнижчого рівня з квітня 2022 року. Зараз на Московській біржі один долар коштує понад 80 рублів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.