Судна-електростанції: Україна може отримати нове джерело енергії від Туреччини

Читать на русском

Потужностей може вистачити для одного мільйона абонентів

Читать на русском
Судна-електростанції: Україна може отримати нове джерело енергії від Туреччини
Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів

Потужностей може вистачити для одного мільйона абонентів

Туреччина може надати Україні судна-електростанції. Їх планують розмістити біля Одеси. Зараз йдуть обговорення. 

Про це в інтерв'ю Nikkei повідомила топменеджерка Karpowership Зейнеп Харезі. За повідомленням компанії Karpowership, яка володіє найбільшим у світі флотом плавучих ТЕС, ці енергетичні баржі можна використовувати за умови дотримання умов безпеки.

"Ми обговорюємо з Одеською адміністрацією та компанією електроенергетикою "Укренерго" розміщення біля Одеси трьох енергетичних установок загальною потужністю 300 МВт", – розповіла вона.

Крім комерційних і технічних параметрів, сторонам потрібно владнати питання безпеки суден. Харезі вважає, що як і у випадку з зерновою ініціативою, для цього може знадобитися посередництво Організації Об'єднаних Націй (ООН).

"Залежно від потреб і погоджень, ми могли б зробити це до кінця року. Судна готові, і ми можемо розгорнути їх за три тижні", – сказала вона.

Коли саме планується відправити ці плавучі електростанції, видання не повідомляє. Зараз Україна відчуває її гострий дефіцит електроенергії внаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція (Запорізька АЕС) окупована, а всі великі теплові та гідроелектростанції пошкоджені ракетами.

Що відомо про судна

Плавучі електростанції дешевші, швидші та гнучкіші в порівнянні з наземними установками й можуть бути підключені до національної електромережі всього за 30 днів. Силові судна спалюють скраплений природний газ (СПГ), мазут із низьким вмістом сірки або біодизель. Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів. Судна використовувалися як джерело виробництва електроенергії в Африці та низці інших економік, що розвиваються.

Повернення Європи до суден, що працюють на викопному паливі, є ще однією ознакою гострої потреби використовувати додаткові джерела енергії цієї зими, оскільки континент стикається з численними проблемами енергетичної безпеки після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Karpowership має вісім доступних суден, які можуть генерувати до 2 гігават електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити живленням приблизно 5 мільйонів будинків. Найбільше судно компанії має потужність 500 мегават. Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.

Нагадаємо, за розповсюдження фото і відео обстрілів в Україні будуть жорстко карати. Крім того, в УЗ розповіли, чи скасовуватимуть потяги у разі нових блекаутів

Також Інформатор писав, чи планують українці у разі блекауту змінювати місце проживання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.