Суд не задовольнив позов очільниці музею Голодомору Лесі Гасиджак з приводу булінгу у соцмережах: що далі

Захист жінки готується до оскарження в апеляційному суді

Леся Гасиджак
Гасиджак та її адвокатка не коментують відмову в позові, тому що повного тексту рішення суду ще не опубліковано - але вже заявили, що оскаржуватимуть рішення

Голосіївський районний суд Києва відмовив у задоволенні позову директорці Національного музею Голодомору-геноциду Лесі Гасиджак щодо цькування та приниження гідності. Про рішення суду повідомили у середу, 2 жовтня, в Асоціації жінок-юристок України "ЮрФем", яка представляє інтереси Гасиджак у суді. Причини відмови у задоволенні позову наразі невідомі.

Нагадаємо, після призначення Гасиджак в.о. директорки музею у соцмережах висловили сумнів щодо професійних здібностей директорки через її зовнішність.У позові до суду Леся Гасиджак зазначила, пост юриста Клима Братківського сформував негативний образ про неї як про науковицю та громадську активістку та завдав шкоди її діловій репутації.

Крім того, у позові йдеться, що інформація, яку оприлюднив юрист, є утиском та "певною формою тривалого дискримінаційного переслідування".

Суд не задовольнив позов очільниці музею Голодомору Лесі Гасиджак з приводу цькування: що далі 1

"Коментувати рішення поки зарано, ми чекаємо повний текст, щоб проаналізувати мотивувальну частину, але вже готуємося до його оскарження в апеляційному суді", – повідомила адвокатка Оксана Гузь, яка представляє Гасиджак в суді.

Позов у справі про захист гідності та ділової репутації, визнання інформації дискримінаційною і недостовірною та відшкодування шкоди адвокатки Гасиджак подали восени минулого року. На позов посадовиці у той час відреагував омбудсмен Дмитро Лубінець, який засудив цькування у соцмережах та зазначив, що єдиними критеріями для оцінки людини мають бути професійні якості та здібності.

"ЮрФем" каже, що подібної судової практики в Україні поки немає. Однак дуже важливо її формувати.

"адже це важливий крок для зміцнення демократичного суспільства, в якому немає місця дискримінації й свобода слова має межі, бо право однієї людини завершується там, де починається право іншої", - пише асоціація.

Історія з булінгом Гасиджак

25 липня Мінкульт опублікував допис про етапи будівництва Музею Голодомору. У дописі була фотографія Гасиджак. Раніше Юрист Клим Братківський та керівник проєкту Digests and Analytics Ukraine Вадим Хомака вказали на недоречність кандидатури Гасиджак "через її зовнішній вигляд" (обидва пости згодом видалили). Братківський написав, що "музей має очолити військовий, який пройшов російський полон і реально знає, що таке голод". Гасиджак заявила, що подасть у суд через образу честі й гідності.

Деякі коментатори, зокрема депутатка Мар'яна Безугла, підтримали думку Братківського та стали теж глузувати з очільниці музею. Однак чимало користувачів соцмереж, такі як письменниця Оксана Забужко чи режисерка Ірина Цілик, стали на захист Гасиджак, зауваживши, що такі коментарі неприйнятні, а зовнішність не визначає фаховість.

До речі, згодом Братківський прийшов до музею з квітами, з метою перепросити перед Гасиджак. Проте директорки музею Голодомору на місці не було, а квіти працівники структури відмовилися передавати квіти, аргументувавши це тим, що вони "не працюють кур'єрами".

На посаду виконуючої обов'язки Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак призначили в липні 2022 року. Вона виконуватиме обов'язки Генерального директора до призначення Генерального директора, якого буде обрано на конкурсній основі згідно з Законом України №955-VIII після припинення дії воєнного стану.

41-річна Леся Гасиджак є кандидаткою історичних наук, етнологинею та музеологинею. Вищу освіту вона здобула на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Практичний досвід музейної роботи здобувала в роботі за сумісництвом у кількох національних музеях Києва. До призначення на посаду в.о. директора, працювала першою заступницею Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду. Також в минулому очолювала БО "Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору".

Також раніше Леся Гасиджак була редакторкою першого в Україні спеціалізованого музейного вебпорталу «Музейний простір», де має понад три сотні публікацій.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube