В соцмережі висловилися здебільшого на захист історикині Гасиджак, наполягаючи на тому, що головувати в музеї доречніше професійному історику
В соцмережах розгорівся черговий скандал, пов'язаний з особистістю виконуючої обов'язки директорки музею Голодомору-геноциду Лесі Гасиджак. Хейт у Facebook, можливо, ініціював користувач Клим Братківський, який висловив думку, що буцімто, зайва вага історикині виглядає як "знущання над пам'яттю про Голодомор".
Братківський також написав, що, на його думку, музей Голодомору має очолити військовий, який пройшов російський полон, де голодував.
Натомість коментатори висловилися здебільшого на захист історикині Гасиджак, наполягаючи на тому, що головувати в музеї доречніше професійному історику.
Серед тих, хто висловився за кандидатуру Гасиджак, головним аргументом став професіоналізм, а не зовнішність.
Правозахисниця Юлія Сегеда визначила призначення Лесі Гасиджак як тест на цивілізованість українського суспільства. Коментарі хейтерів вона назвала "дном".
До свого посту вона додала допис кураторки проєктів Українського культурного фонду Яни Тимошенко, в якому йдеться про фаховість Гасиджак. А також про той факт, що саме за її участі до створення нового проєкту музею Голодомору були залучені кошти для співпраці з європейськими партнерами. Вона підкреслила, Гасиджак - відома у світі фахівчиня.
Однак, знайшлися й ті, хто підтримав хейт і припустив, що таке призначення має спеціальні цілі - нібито "збурювати суспільство та відволікати від дій влади". Сама Гасиджак на ситуацію поки що жодним чином не відреагувала.
Від себе додамо, що хейт через зовнішність виглядає як мінімум неетично, та як максимум - підло. Адже, як зазначили інші користувачі, його жертва може мати проблеми зі здоров'ям, про які вона публічно не говорить. Тож, подібні негативні коментарі на її адресу можуть виявитись не тільки недоцільними, але й злочинними.
Нагадаємо, на посаду виконуючої обов'язки Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак призначили рік тому.
Згідно Наказу №318-к Міністра культури та інформаційної політики України від 19.07.2022 р. Гасиджак призначено на посаду від 20 липня 2022 року.
Вона виконуватиме обов'язки Генерального директора до призначення Генерального директора, якого буде обрано на конкурсній основі згідно з Законом України №955-VIII після припинення дії "воєнного стану".
За даними видання Історична правда, 40-річна Леся Гасиджак є кандидаткою історичних наук, етнологинею та музеологинею. Вищу освіту вона здобула на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Працювала в ГО "Український центр розвитку музейної справи", відповідаючи за інформаційно-аналітичну роботу, була редакторкою вебпорталу Музейний простір.
Практичний досвід музейної роботи здобувала в роботі за сумісництвом у кількох національних музеях Києва. До призначення на посаду в.о. директора, працювала першим заступником Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду. Також в минулому очолювала БО "Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору".
Раніше Інформатор писав, за що захейтили співачку Alyosha.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.