Гасиджак каже, що буде вимагати публічного вибачення та наголосила, що цькувати - це ненормально
Керівниця музею Голодомору Леся Гасиджак відреагувала на хейт в її сторону через зайву вагу. Жінка заявила, що не закриє очі на цю ситуацію та вже готує позов до суду на відомого юриста Клима Братківського, з коментаря якого розпочалася ця історія. Про це Гасиджак розповіла в коментарі для ТСН.
"Поки що публічно я не відреагувала ніяк, але готую письмове звернення, свою позицію. І готую позов до суду проти Клима Братківського. Про захист честі та ділової репутації. Буду вимагати публічного вибачення. У мене - історична освіта, досвід роботи музейний, а це випадок із разряду медицини. Клінічний. Мені здається, що цьому випадку повинні давати оцінку люди з медичною освітою", - каже Леся Гасиджак.
Жінка наголосила, що не читає всю хвилю хейту, бо має купу роботи. Зауважує, що підтримка в цій ситуації в рази більша.
"Я здивована та вражена тим, що у 21 сторіччі в державі, яка воює за демократію, є люди з вищою освітою, юрист, який мав би захищати, поводиться як дика істота якась. Це дуже сумно, бо за останні 15 років, мені здається, в Україні було багато зроблено для толерантності, для того, що люди, які відрізняються - теж люди. Цькувати - це ненормально. Третє, що я побачила - це побічний ефект. Про музей дізнались ті люди, які не знали про його існування. Ми спробуємо використати цей чорний хейтинг на користь музею", - додала Гасиджак.
Вона також подякувала всім українцям, які підтримали її. Каже, що притомні люди дають надію:
"Я висловлюю щиру вдячність. Важливо, навіть коли було сказано одне чи два слова підтримки. Вони допомагають бачити, що притомних людей багато, значно більше і це дає надію".
На днях в соцмережах розгорівся скандал через особистість виконуючої обов'язки директорки музею Голодомору-геноциду Лесі Гасиджак. Хейт у Facebook, ймовірно, ініціював юрист Клим Братківський, який висловив дику думку, що буцімто, зайва вага історикині виглядає як "знущання над пам'яттю про Голодомор". Він також написав, що, на його думку, музей Голодомору має очолити військовий, який пройшов російський полон, де голодував. На захист жінки стало чимало українців. Ті, хто підтримав Гасиджак, головним аргументом наводили професіоналізм керівниці музею. Бо саме за її участі до створення нового проєкту музею Голодомору були залучені кошти для співпраці з європейськими партнерами. Гасиджак - відома у світі фахівчиня.
До слова, на посаду виконуючої обов'язки Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Лесю Гасиджак призначили в липні минулого року. Вона виконуватиме обов'язки Генерального директора до призначення Генерального директора, якого буде обрано на конкурсній основі згідно з Законом України №955-VIII після припинення дії воєнного стану.
40-річна Леся Гасиджак є кандидаткою історичних наук, етнологинею та музеологинею. Вищу освіту вона здобула на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Практичний досвід музейної роботи здобувала в роботі за сумісництвом у кількох національних музеях Києва. До призначення на посаду в.о. директора, працювала першою заступницею Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду. Також в минулому очолювала БО "Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.