Студенти "Львівської політехніки" закликали правоохоронні органи розглянути ситуацію з висловлюваннями Фаріон та встановити факт порушення ККУ або ж факт його відсутності
Студенти Львівської політехніки закликали правоохоронців перевірити заяви мовознавиці Ірини Фаріон на предмет порушення статті про образу честі та гідності військових ЗСУ. Зокрема, студенти вважають таку поведінку викладачки вишу підігруванням ворогу. Та додають, що наративи про російськомовних військовослужбовців, яких Фаріон називає "рабами" та "очманілими руськими", не збігаються із цінностями та волонтерською підтримкою студентів Львівської політехніки.
Про це повідомила колегія та профком студентів й аспірантів Національного університету "Львівська політехніка" у соцмережах. Студенти виклали свою позицію у спеціальному документі. Вони закликають відповідні правоохоронні органи розглянути ситуацію та встановити факт порушення ККУ або ж факт його відсутності.
"Ми на десятому році війни та на другому році повномасштабної війни. Нашому населенню загрожує окупація, загибель від обстрілів, а наша національна ідентичність та свобода під ризиком знищення. Між нами і цими загрозами стоять військовослужбовці, учасники бойових дій, які всіма своїми силами тримають оборону, втрачають здоров'я та життя. У нас не можуть бути допустимі образа їх честі і гідності. Підігравання ворогу та медійне поширення образливих наративів про російськомовних військовослужбовців, не співпадає із цінностями та тією волонтерською підтримкою, яку роблять наші студенти одноосібно, ми як колектив студентської організації та спільнота студентів загалом", - йдеться у заяві представників вишу.
Також освітяни повідомили, що "залишають за собою право дослідити поведінку Фаріон в контексті освітньо-навчального процесу та наявність подібних закидів під час викладацької діяльності та у роботі зі студентами Львівської політехніки".
"Разом з тим, нагадуємо, що стаття 435-1 Кримінального кодексу України стверджує наступне: "Образа честі і гідності, погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна військовослужбовцю, який здійснює заходи з забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, його близьким родичам чи членам сім'ї карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк", - додається в заяві.
Напередодні мовознавець Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців "Азову" та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою. Вона заявила, що "не може назвати" їх українцями. Її висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.
"Я не можу назвати їх українцями. Якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть "руськими". Чому вони такі очманілі? Якщо вони такі великі патріоти – покажіть свій патріотизм", – сказала Фаріон.
Крім того, пізніше Фаріон опублікувала допис у своїх соцмережах, в якому заявила, що "воювати за Україну – це не заслуга, а обов'язок", а також назвала російськомовних захисників "москворотими". Після критики бійців "Азову" Facebook заблокував сторінку Фаріон, а студенти Львівської Політехніки вимагали її звільнення. Проте ввечері 7 листопада на сайті Львівської політехніки оприлюднили офіційну позицію навчального закладу. Там уточнили, що виш не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.
Екскомандир полку "Азов", заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін жорстко відповів Фаріон і послав її нах*й. Він також закликав правоохоронні органи звернути увагу на заяву Фаріон. Парамедик Пташка з "Азовсталі"(Катерина Поліщук) назвала Фаріон "проектом кремля". Також український чемпіон Олександр Усик відповів Ірині Фаріон саркастичним віршем російською.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.