У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Під час протестів загинуло щонайменше 450 людей
В Ірані тривають акції протесту, які розпочалися ще в вересні після смерті 22-річної іранської курдки Махси Аміні. За даними організації Human Rights, за цей час постраждало близько півтисячі осіб, з яких 60 – це діти. До чого вдаються іранські силовики, аби утримати учасників антиурядових мітингів – читайте в нашому матеріалі.
Влада обстрілює людей. При чому обстріли жінок та чоловіків відрізняються. Про це пише The Guardian із посиланням на лікарів та медсестер, які таємно лікували протестувальників. За допомогу мітингувальникам медперсонал могли посадити за ґрати.
Жінкам іранські силовики стріляють в обличчя, груди й геніталії, чоловікам же частіше обстрілюють ноги, спину та сідниці. Гендерне насильство, для активістів та лікарів, не стало несподіванкою, враховуючи ставлення іранських аятол до жінок.
“Силовики стріляють у обличчя і інтимні частини тіла жінок, бо мають комплекс неповноцінності. І таким чином вони хочуть позбавитися своїх сексуальних комплексів”, – припустив один із медиків, якому довелося лікувати поранених жінок.
За інформацію видання, і чоловіків і жінок, частіше за все обстрілювали впритул. Про це свідчать рани на тілі жертв терористичного режиму. І тим, і іншим іранські силовики цілилися в очі, а після такого, в більшості випадків людина сліпне.
“Останнє зображення, яке бачило моє праве око, — це посмішка людини, яка стріляла в мене”, – свідчення студентки з портового міста Бандар-Аббас, якій прострілили в праве око.
Демонстрації після смерті Махси Аміні стали одним із найсильніших викликів Ісламській Республіці із часів революції 1979 року. Жінку затримали неналежне носіння хіджабу. Після цього країну охопили численні мітинги. Протестували навіть діти, яких безжалісно вбивали поліціянти. для придушення акцій непокори поліція та "Корпус вартових ісламської революції" почали використовувати гелікоптери, бронетехніку та зброю з бойовими набоями. На протестах заарештували близько 14 тисяч людей. А напередодні, 8 грудня, в Тегерані стратили першого учасника масових протестів, який напав на охоронця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.