Внаслідок дій Територіального центру комплектування водії маршруток у Дрогобичі оголосили страйк, відмовившись виїжджати на роботу після того, як їхнього колегу мобілізували прямо з автобуса
У Дрогобичі, що на Львівщині, через дії Територіального центру комплектування (ТЦК) сьогодні не працювали жодні маршрутки. Як повідомив у Facebook директор компанії-перевізника "Сігма" Михайло Пастушак, водії оголосили страйк. Це сталося після того, як учора, 4 квітня, одного з їхніх колег забрали прямо з автобуса і відправили на військово-лікарську комісію (ВЛК).
Пастушак зазначив, що забронювати працівників від мобілізації практично неможливо, тому водії відмовилися виїжджати на маршрути, аби уникнути призову. Міська влада Дрогобича повідомила, що вживаються заходи для стабілізації пасажирських перевезень у місті.
Львівський обласний ТЦК підтвердив факт інциденту з водієм, але наголосив, що порушень прав чи приниження людської гідності не було. Водночас в ТЦК додали, що і надалі мобілізовуватимуть водіїв маршруток, оскільки жоден закон не звільняє від призову лише на підставі працевлаштування.
Також ТЦК порадив компанії "Сігма" подати заявку на бронювання своїх працівників, хоча директор компанії зазначив, що це практично неможливо зробити. Ось офіційний коментар ТЦК:
"Водія не "вилучали з автобуса"; він був повідомлений у публічному місці згідно з вимогами українського законодавства. Порушень прав не було", - зазначили в ТЦК.
Окрім цього, як пишуть військові ТЦК та СП, їх дії разом з дією поліції відбувалися в межах їхніх повноважень та відповідно до закону про мобілізацію. Закони не звільняють від мобілізації за фактом працевлаштування, але існує механізм бронювання для працівників критичної інфраструктури, зокрема громадського транспорту, пояснили в ТЦК.
Також тут зауважили, що питання, чому водії не заброньовані, залишає керівництво підприємства без необхідної ініціативи для оформлення бронювання. Керівництву транспортного підприємства рекомендували терміново звернутися до органів влади для оформлення бронювання працівників і припинити поширення непідтверджених чуток.
"Спроба маніпулювання громадською думкою шляхом публічного тиску та розповсюдження недостовірної інформації щодо "викрадення" водіїв – шкодить не лише репутації державних структур, а й підриває довіру до процесу мобілізації, який є критично важливим для обороноздатності України", - додали в ТЦК.
Нардеп від "Слуги народу" Василь Мокан негативно висловився про процес бусифікації. Каже, що це явище дискредитувало сам процес мобілізації й повернути до нього довіру зараз неможливо. Мокан пропонує розвивати систему рекрутингу.
Нагадаємо, що раніше співробітників Житомирського ТЦК звинуватили в побитті чоловіка. Військкоми все заперечили та наголосили, що чоловік та його родичі вдалися до маніпуляцій. Вони заздалегідь викликали до ТЦК карету швидкої допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.