Стійко приховували масштаби свого багатства: викриття заповітів та прохання Єлизавети II

Читать на русском

Королева змусила підчистити документи Національного архіву Великої Британії

Читать на русском
Єлизавета II та Чарльз III
Оприлюднення секретних матеріалів

Королева змусила підчистити документи Національного архіву Великої Британії

Співробітники Національного архіву Великобританії цензурували документи, що показують, як покійна королева Єлизавета II приховувала від громадськості подробиці про багатство родича. Нещодавно вони відкликали документи, видалили їх частини, а потім знову розмістили у відкритому доступі. Однак виданню The Guardian вдалося встановити, що у прихованих частинах міститься прохання покійної королеви зберегти в таємниці волю одного з її родичів.

Серійне приховування заповітів сім'ї Віндзорів стало спірним питанням для монархії. Більше століття Віндзорам вдавалося зберігати в таємниці зміст заповітів, що належать 33 членам їхньої родини. Вони отримали спеціальний виняток із закону, який зазвичай потребує оприлюднення волі британських громадян.

Таємниця зберігалася більше століття
Таємниця зберігалася більше століття

Це звільнення дозволило королівській сім'ї не допустити, щоб громадськість дізналася, які види активів – наприклад, власність та коштовності – були придбані Віндзорами і як вони потім були розподілені, наприклад, серед родичів, друзів чи співробітників.

Піддані цензурі документи містять пряме прохання покійної королеви зберегти в таємниці один із цих заповітів понад п'ять десятиліть тому. Букінгемський палац відмовився повідомити, чи вона просила приховати від широкого загалу інші заповіти.

Віндзори протягом десятиліть стійко приховували масштаби свого багатства від громадськості. Сім'я не розкриває, наскільки вони багаті. У 2023 році видання The Guardian підрахувало, що особисті статки короля Чарльза III оцінюється в 1,8 мільярда фунтів стерлінгів.

Чарльз III з матір'ю
Чарльз III з матір'ю

Одним зі способів зберегти в таємниці подробиці свого багатства було використання неясної юридичної процедури для отримання ухвал суду про збереження в таємниці заповітів членів сім'ї після їхньої смерті. Це використовувалося навіть для віддалених членів сім'ї. У 1987 році заповіт данського принца було закрито. Принц Джордж Вальдемар Карл Аксель був лише віддалено пов'язаний з Віндзорами як троюрідний брат покійного чоловіка королеви Єлизавети Філіпа.

З 1911 року особисті адвокати Віндзорів отримували постанови від суддів високого суду на таємних слуханнях. Адвокати принца Філіпа, королеви-матері та принцеси Маргарет успішно подали заявки на збереження конфіденційності їхніх заповітів з 2002 року.

Строго конфіденційно
Строго конфіденційно

Однак секретність цієї практики нещодавно була поставлена під сумнів на тлі розбіжностей з приводу того, що загадкова процедура надала королівській сім'ї право, яке не надано іншим британським громадянам. Також висловлювалася критика за те, що заповіти трималися в секреті, щоб приховати, скільки грошей Віндзори накопичили з державних фондів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.       

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.