Причиною блокування роботи парламенту стали нові санкційні обмеження, які напередодні РНБО запровадила проти лідера Євросолідарності Петра Порошенка
Фракція "Європейської солідарності" заблокувала роботу Верховної Ради 14 лютого. Блокування сталося у відповідь на довічні санкції РНБО, які днем раніше запровадили проти лідера "ЄС" Петра Порошенка. У підсумку, роботу парламенту вирішили закрити, звіту Шмигаля перед народними обранцями заслухати не вдалося, а у Стефанчука забрали його крісло.
Про те, що депутати "Євросолідарності" заблокували засідання Верховної Ради, повідомила нардепка Мар'яна Безугла. Вона також оприлюднила фото заблокованого прем'єра Дениса Шмигаля у стінах парламенту, якому так і не вдалося відзвітувати перед нардепами, про що планувалося раніше.
"Євросолідарність заблокувала Шмигаля. Засідання Верховної Ради України закрили", - повідомила Безугла.
Шмигаля заблокували депутати "ЄС" у стінах парламенту 14 лютого
Про те, Верховній Раді не вдалося попрацювати 14 лютого, підтвердив і нардеп Ярослав Железняк у Telegram. Він назвав такий крок "Євросолідарності" цілком очікуваним. Депутати від "ЄС" також заблокувати трибуну, не давши Шмигалю відповісти на запитання нардепів.
"Що і треба було довести. Урядова ложа заблокована, президія теж… Все. День всіх закінчився без засідання", - йдеться у його дописі.
Крім того, у спікера ВР Руслана Стефанчука депутати від ЄС забрали його крісло. Кажуть, що засідання можна проводити навстоячки, бо у регламенті не вказано подробиць щодо цього моменту. Сам Степанчук наголосив, що голосував "за" у питанні запровадження санкцій проти Петра Порошенка.
12 лютого Порошенко повідомив, що Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ввела санкції проти нього. За його словами, рішення РНБО є "антиконституційним та політично вмотивованим", а накладені обмеження — "абсолютно незаконними". Офіційно санкції були оголошені РНБО 13 лютого.
Санкції офіційно оприлюднені на сайті президента, а разом із ними довжелезний перелік заборон, яких тепер має дотримуватись Порошенко. Більшість з них стосуються його активів. Відтепер Порошенкові заборонено ними користуватися і розпоряджатися. Сам глава держави, серед іншого, не зможе купувати землю в Україні, втрачає доступ до своїх ЗМІ, він навіть не зможе пересуватися Україною.
У КМІС напередодні запровадження санкцій проти Порошенка вирішили з'ясувати, чи підтримують українці такі обмеження проти колишнього президента і відомого політика. З'ясувалося, що ні. Лише 27% опитаних вважають санкції способом покарати винних, тоді як 31% - способом відволікти громадян від ситуації на фронті.
Думки експертів та політиків теж різняться, але можна виокремити три ключових — в Україні готуються до виборів, команда чинного президента Володимира Зеленського прагне у них перемогти, також існує версія й про те, що санкції проти Порошенка це — вистава. Вона потрібна Зеленському му для того, щоб відволікти суспільну думку від, ймовірно, дуже невигідних для України, мирних угод.
Водночас Інформатор розібрався, чому РНБО запровадив санкції проти Порошенка і що з ними не так. З'ясувалося, що проти ексглави держави є низка кримінальних проваджень, утім жодне із них не доведено до судових інстанцій.Таким чином санкції саме проти Порошенка аж ніяк не ґрунтуються на чітких доказах, а, радше, нагадують політичні переслідування.
Президент Зеленський згодом назвав умову, за якої санкції проти Петра Порошенка можуть зняти. За словами глави держави, лідер "ЄС" має повернути в Україну всі виведені кошти, зокрема передати їх на потреби ЗСУ. Зеленський додав, що аудит виявив мільярди грошей, здобутих незаконним шляхом. Також глава держави допустив, що це не останній пакет санкцій проти Порошенка.