Понад 30% громадян вважають, що обмеження проти п'ятого президента України є спробую відволікти українців від ситуації на фронті
Лише незначний відсоток українців вважають санкції проти п'ятого президента України Петра Порошенка справжніми намаганнями покарати винних. Більшість українців вважають обмеження способом відвернути громадян від поточної ситуації на фронті, яка погіршується. Є й такі, хто вважає, що санкції РНБО проти Порошенка — це спосіб нейтралізувати опозиційні сили в Україні.
Такі дані випливають із нового опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). В інституті на фоні повідомлень у ЗМІ вирішили з'ясувати думку громадян щодо санкції проти впливового політика і п'ятого президента України Петра Порошенка. З'ясувалося, що обмеження проти ексглави держави підтримує лише незначний відсоток українців. Більшість вважають, що нові санкції — спосіб відвернути увагу українців під подій на фронті.
Так, нові санкції вважають способом відволікти увагу суспільства від складної ситуації на фронті - 31% опитаних.
"Ще 24% вбачають у цьому спробу нейтралізації опозиції, а 27% – спробу правоохоронних органів покарати винних. Не змогли відповісти на запитання і не мають сформованої думки - 19%",- йдеться у повідомленні КМІС.
Результати опитування КМІС щодо санкцій проти Порошенка
Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) запровадила санкції проти експрезидента Петра Порошенка, повідомив ввечері 12 лютого колишній глава держави. Президент Володимир Зеленський заявив, що офіційний указ буде опубліковано 13 лютого, не називаючи імені Порошенка.
Порошенко у своєму відеозверненні не уточнив, які обмеження щодо нього будуть застосовані, але санкції можуть бути запроваджені за нібито "державну зраду", повідомляє Forbes Україна з посиланням на два джерела.
"РНБО щойно прийняла неконституційне політично вмотивоване рішення про застосування санкцій проти мене, лідера опозиції та п’ятого президента Петра Порошенка", — йдеться у заяві Порошенка.
За його словами, Зеленський завдав величезного удару "по тій внутрішній єдності, якої наша команда неухильно дотримується з лютого 2022 року і яка є нашою головною зброєю у боротьбі з агресором". "Вся відповідальність за негативні наслідки лежить безпосередньо на ньому", - додав Порошенко.
У вечірньому зверненні Зеленський повідомив, що брав участь у засіданні Ради оборони і що наступного дня будуть оприлюднені її рішення.
"Ми захищаємо свою країну і відновлюємо справедливість. Кожен, хто руйнував національну безпеку України і допомагав Росії, повинен відповідати", - сказав Зеленський, не уточнивши, хто саме може бути покараний і що це означатиме.
Порошенко був президентом України один термін з 2014 по 2019 рік. Володимир Зеленський завдав рішучої поразки Порошенку на виборах 2019 року, набравши 73,22% голосів проти 24,45% голосів свого суперника у другому турі.
Після перемоги Зеленського проти Порошенка порушили понад 20 кримінальних справ. Його звинуватили в державній зраді, його частки в 19 компаніях заарештували, а афілійовані компанії отримали багатомільйонні штрафи від Антимонопольного комітету України, повідомляє Forbes Україна.