Президент Володимир Зеленський анонсував, що з 15 листопада запрацюють переведення військових між частинами, а в Раді офіційно повідомили про ідею розпустити ТЦК
Інформатор пригадує головні новини 12 листопада. У цей вівторок анонсували довгоочікуване переведення військових між бойовими частинами, відбулася зустріч головнокомандувача Олександра Сирського та блогера Сергія Стерненка, а також у Раді офіційно(!) запропонувала розпустити ТЦК. Окрім того, черговий добрий дрон атакував нафтобазу на Бєлгородщині, Трамп визначився з тим, хто стане його радником з нацбезпеки, а Меган Фокс анонсувала, що вкотре стане мамою.
Найочікуваніше нововведення, на яке вже давно зачекалися в українській армії, анонсував сьогодні президент. Зеленський повідомив, що вже з 15 листопада розпочнеться переведення військових між частинами. Ці самі переведення будуть оформлюватися через застосунок "Армія+".
Якщо військовий забажає перевестися до іншої частини, він має самостійно подати рапорт у "Армії+", який має бути розглянути упродовж 72 годин, тобто повних трьох днів. Результат має надходити також у застосунок. Що цікаво, може бути й відмова - тоді мають бути зазначені чіткі причини. Серед військових вже поширилися чутки, що відмова може стати частою відповіддю. Наприклад, напишуть "Недоцільно" і все, що тут поробиш. У будь-якому випадку, вже наприкінці цього тижня стануть відомі результати перших спроб переведення, після яких і можна буде оцінювати ефективність ідеї влади.
Зазначимо, що проблема відмови у переведенні стала в армії настільки болючою, що була ледве не основною причиною втеч багатьох бійців у СЗЧ. Вже декілька місяців від людей, дотичних до Збройних сил, можна почути думку - прийміть це рішення, тобто дозвольте переходити до інших підрозділів, і це збереже тисячі життів під час цієї жорстокої війни.
Що цікаво: якраз тема переведення військових між частинами стала одним з каменів спотикання між двома конфліктуючими сторонами, які сьогодні, схоже, пішли на примирення. Мова йде, звісно, про блогера, волонтера й активіста Сергія Стерненка та головнокомандувача Збройними силами Олександра Сирського, які зустрілися в Офісі президента України. Нагадаємо, що їхній конфлікт розпочався з відео блогера, в якому серед іншого він окреслював проблему у вигляді небажання топкомандирів ЗСУ давати добро на перевід між частинами.
Але повернемось до самих головних героїв зустрічі. Нагадаємо повну історію протистояння: спочатку Стерненко записав відео, у якому перелічив проблеми української армії, а також визнав, що Україна ситуативно наразі програє у війні. Після цього у ЗМІ зʼявилися фотодоказ того, що ТЦК Одеси оголосив у розшук активіста. Стерненко назвав це "персональною помстою Сирського" через критику головкома.
Зазначимо, що у релізі за підсумками зустрічі Офіс президента (який і влаштував її) нічого не писалося щодо повістки та розшуку. Зате написали, що конфліктуючі сторони обговорили технологічні проблеми та проблеми консолідації суспільства на фоні війни. До речі, на зустрічі були присутні ще декілька активістів - блогер Ігор Лаченков, правозахисниця Любов Галан, а також благодійниця Любов Шипович.
Уже після публікації фото Офісу президента Стерненко повідомив, що йому вдалося донести найбільш наболілі питання, серед яких окреслив зазначене вище переведення між частинами, а також необхідність в оцінці командирів задля збереження особового складу ЗСУ. Також підіймалася тема розвитку безпілотних систем, що не викликає подиву, адже Стерненко є одним з найбільших організаторів зборів на дрони для Збройних сил.
Дуже контроверсійна заява прозвучала сьогодні з вуст нардепа Юлії Яцик. Парламентариня, яка обіймає посаду заступника голови Тимчасової комісії з питань можливого порушення закону у Міноборони та ЗСУ, повідомила, що ця сама комісія у своєму звіті рекомендувала розформувати ТЦК та замінити їх рекрутинговими центрами. Нинішніх же воєнкомів Яцик пропонує відправити на фронт - каже, що з них можна сформувати понад 10 повноцінних бригад! За словами Яцик, звіт на 130 сторінок уже на сайті Верховної Ради.
Цю заяву прокоментувала й Марʼяна Безугла - нардепка, яка обожнює робити контроверсійні заяви. Вона запропонувала відправити до підрозділів півсотні тисяч тцкшників:
"Чисельність людей у ТЦК та СП разом із рекрутинговими центрами становить до 100 тисяч осіб. Якщо розформувати ТЦК та СП, залишити лише рекрутингову функцію, передати адміністративні обов’язки до ЦНАП та запровадити прямий призов в бригади із централізованим моніторингом, то щонайменше 50 тисяч військовослужбовців ТЦК та СП змогли б поповнити ряди необхідних бойових підрозділів", - написала Марʼяна.
Зазначимо, що багато військових, експертів та навіть нардепів різко розкритикували цю ініціативу - мовляв, без ТЦК зараз ніяк, можна й взагалі нікого не набрати. Політологи ж пояснюють таку несподівану ініціативу з Ради політичним піаром багатьох нардепів, які прагнуть набрати собі електоральний рейтинг, користуючись, мʼяко кажучи, різними поглядами між працівниками ТЦК та українським населенням, особливо його чоловічої частини, щодо поповнення рядів Збройних сил.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.