Стамбульська угода може стати орієнтиром для миру в Україні - посланець Трампа Віткофф

За словами представника Трампа, США нібито вже дуже близько підійшли до того, щоб щось підписати

Мирні переговори
Стамбульська угода може бути орієнтиром для мирної угоди між Україною та РФ. Колаж: Інформатор

"Стамбульська протокольна угода" може стати орієнтиром для мирної угоди між Україною та Росією. Про це заявив спецпосланець президента США Стівен Віткофф. Сполучені Штати нібито вже готові для підписання документа. 

За його словами, кожній стороні доведеться піти на поступки. Про це повідомляє Голос Америки.

"Ми підійшли дуже-дуже близько до того, щоб щось підписати", - зізнався Віткофф.

Представник Дональда Трампа зазначив, що саме "Стамбульська угода" може бути "орієнтиром для укладення мирної угоди між Україною та Росією". І додав, що "кожна сторона збирається піти на поступки - чи то територіальні, чи то економічні".

"Ви побачите поступки з обох сторін. І це те, що президент [Трамп] робить найкраще. Він об’єднує людей. Він дає їм зрозуміти, що шлях до миру - це поступки та досягнення консенсусу. І я думаю, ви побачите тут дуже успішний результат", - зазначив Віткофф.

У чому суть Стамбульських домовленостей

Під час перемовин у 2022 році в Стамбулі Росія вимагала від України відмовитись від вступу до НАТО й змиритись з окупацією частини своєї території. Фактично йшлося про 12 пунктів капітуляції, які Україна відкинула. 

Серед російських ультиматумів були неодноразово озвучені вимоги провести "денацифікацію", "демілітаризацію", нейтралітет та позаблоковість України, визнати російську окупацію Криму та незалежність фейкових  "Л/ДНР", визнати державний статус російської мови, "захист канонічного православ'я", діяльність російських шкіл, розблокувати російські ЗМІ, йшлося і про гарантії постачання води до окупованого Кримського півострова.

Окупанти хотіли також заборонити в Україні факельні ходи, демонтувати всі пам'ятники Степану Бандері та іншим лідерам українського визвольного руху, перейменувати вулиці Бандери тощо. Під "демілітаризацією" малося на увазі скорочення чисельності української армії та озброєнь, відведення військової техніки до місць постійної дислокації. При цьому йти на симетричний хід – вивести назад свої війська та техніку, росіяни не хотіли, що фактично означало б здачу їм українських міст, які вони не змогли взяти під час бойових дій.

Хід переговорів також показав неймовірну прірву між українською та російською культурами. Водночас у цей час російські окупанти скоїли жахливі злочини у Бучі. Це призвело до того, що переговорний процес став фактично неможливим. Перш за все через настрої українського суспільства. Також західний світ нарешті прокинувся і зрозумів, з ким має справу. Допомога Україні з боку військових поступово збільшувалась, а говорити про абстрактний мир стали менше, а про перемогу України - більше.

Після Стамбула було декілька наступних раундів переговорів по відеозв'язку, проте з кожним наступним раундом ставало все більш очевидним, що жодних позитивних результатів вони не принесуть. Нарешті, Україна просто припинила участь у переговорах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube