"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Софія позбавить себе залежності від російських енергоносіїв раніше, ніж вимагав Євросоюз
Болгарія починає поступове припинення імпорту російської нафти. Відповідну пропозицію законодавці держави схвалили 28 вересня. Таким чином країна встає в один ряд з іншими членами ЄС у питанні санкційної політицики блоку щодо рф. Поставки енергоресурсу з території держави-агресора має повністю припинитись до жовтня 2024 року. При цьому Євросоюз давав час до кінця наступного року.
Це рішення змусить місцевий нафтопереробний завод "Нафтохім", що належить російському ПАТ "Лукойл", найбільший у південно-східній Європі, шукати альтернативну сировину. Це важка задача, оскільки завод переробляє переважно російську сиру нафту, а найбільш очевидна заміна барелів - із Казахстану - вже користується попитом у сусідній Румунії, пише видання Bloomberg.
"Питання перевезення російської нафти для НПЗ - це переважно питання логістики. Для того, щоб перейти на нечорноморську нафту, фактичну ємність зберігання потрібно суттєво збільшити - можливо, подвоїти - щоб нафтопереробний завод міг працювати 20-30 днів потенційно без приходу танкера", - розповів міністр фінансів Ассен Василєв.
Поставки російської нафти Urals через Чорне море до Болгарії зросли за останні тижні, перевищивши 180 000 барелів на день, що втричі перевищує рівень, який спостерігався на початку цього року, йдеться у публікації. Альтернативи включають казахську сиру нафту, що відправляється через російський порт Новоросійськ, але нафтопереробний завод у Румунії, що належить Казахстану, який припинив російський імпорт минулого року, вже приймає частину обсягу цього ресурсу.
Болгарії, можливо, доведеться дивитися далі на Близький Схід або Північну Африку, щоб замінити російські барелі на нафтопереробному заводі "Лукойлу", припускає видання. Станом на зараз й протягом багатьох попередніх років Болгарія майже повністю залежала від природного газу, нафти та палива з росії для своєї АЕС радянського типу.
Після початку повномасштабної війни рф проти України Болгарія була відрізана від поставок газу та змушена була шукати альтернативи в Азербайджані та регіональних джерелах зрідженого природного газу. У липні уряд припинив оренду "Лукойлом" порту, частини інфраструктури, що підтримує НПЗ "Нафтохім". Він також працює над отриманням ліцензії на ядерне паливо від Westinghouse Electric.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.