Ймовірно, цю зброю вже розкрили в новому пакеті військової допомоги
США збираються дати Україні нову експериментальну зброю для боротьби з іранськими дронами Shahed-131/136. Вірогідно, мова йде про мобільні ракетні комплекси з лазерним наведенням – їх уже вказали в новому пакеті військової допомоги. Це стане черговим пунктом допомоги українській армії, спрямованої на боротьбу з дронами, які загрожують українській критичній інфраструктурі.
Про це заявили в Defense One з посиланням на представників компанії SAIC. Вона є одним з претендентів на реалізацію термінової операції армії з надання допомоги Україні в знищені дронів-камікадзе. Так, 4 квітня в США оголосили про новий великий пакет військової допомоги. Усі позиції орієнтовані на протиповітряну оборону. Зокрема, там були “10 мобільних ракетних комплексів c-UAS із лазерним наведенням”.
“Це слідує за січневим конкурсом, проведеним армією США, яка шукала систему для боротьби з дронами-камікадзе Shahed-136. SAIC, яка брала участь у конкурсі, збирається відправити десять одиниць зброї в Україну, сказав представник компанії в кулуарах симпозіуму Global Force Асоціації армії США минулого тижня”, – зазначає джерело.
У Defense One також додали, що рф використовує іранські дрони не тільки для атаки ЗСУ або критичної інфраструктури. Безпілотники направляють також на цивільну інфраструктуру. Аналітики зазначаються, що для збиття ворожих дронів Україні часто доводилося застосовувати снаряди, які в десятки разів дорожчі за самі дрони.
У коментарі для видання представники армії США та компанія Invariant Systems, що брала участь у випробуваннях, не підтвердили прямо плани на постачання систем Україні. Проте, вони назвали інші деталі, що підтверджують дангі SAIC. Так, у контрактних документах від армії вказано, що метою випробування мобільних ракетних систем було знищення безпілотників третього класу (важчих за 25 кілограм). Дрон-камікадзе від Ірану важить близько 200 кілограм.
“Інші відомості в договірному документі також відповідають інформації, наданій SAIC. Наприклад, у них йдеться, що проєкт-переможець має бути готовий до відправки до країн-партнерів протягом 30-90 днів після укладення контракту – приблизно стільки ж часу між січневими випробуваннями та квітневими новинами про відправку систем до України”, – зазначає видання.
Аналітики також додали, що в контракті зазначено, що системи можуть фінансувати органи Title 22. Їх використовують для фінансування саме допомоги Україні. У січні під час випробувань мобільних систем з лазерним наведенням використовували ракети BAE APKWS. У підсумку вдалося досягти 100% влучення. Коштують вони менше 30 тисяч за штуку, що вже не настільки дорожче за іранські дрони.
Основний перелік позицій допомоги США:
Штати загалом оголосили пакет допомоги на 2,5 млрд доларів. До нього також увійшли боєприпаси для NASAMS. Також будуть вантажівки з 30-мм артилерійськими установками для знищення дронів, три РЛС повітряного спостереження, 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси.
Високопоставлений представник Пентагону заявив, що такий пакет допомоги є поєднанням скорочення виробництва та закупівель обладнання. Він додав, що 30-мм артилерійські установки та системи ППО C-UAS з лазерним наведенням якраз були спрямовані на боротьбу з іранськими дронами. В США хочуть допомогти українцям утримати позиції та просуватися під час майбутнього контрнаступу та при підготовці до нього.
Нагадаємо, що в британській розвідці прогнозують нові відставки топ-військових рф через провали на фронті в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.