США ведуть переговори з В'єтнамом про постачання літаків F-16 та іншого озброєння

Йдеться про найбільший контракт щодо постачань зброї в історії відносин між двома країнами

США ведуть переговори з В'єтнамом про постачання озброєння, зокрема літаків F-16
США ведуть переговори з В'єтнамом про постачання озброєння

Сполучені Штати ведуть переговори з В'єтнамом щодо найбільшого контракту на постачання зброї з цією країною в історії відносин між державами. Нова угода передбачає поставки багатоцільових винищувачів F-16. Влада у Ханої намагається поглибити співпрацю зі США через острах перед Китаєм, з яким вони ведуть територіальну суперечку у Південно-Китайському морі. 

Як пише видання Reuters, американо-в'єтнамську угоду можуть підписати протягом наступного року. Такий контракт став би підтвердженням того, що відносини між двома країнами, нещодавно зведені у ранг стратегічного партнерства, дійсно набули якісно нового виміру.

Як відомо, досі США постачали В’єтнаму в основному кораблі берегової охорони та навчальні літаки. Більшість зброї, закупленої Ханоєм у іноземних виробників, надходила до цього з росії.

Влада Сполучених Штатів сподівається, що завдяки новій угоді, а також більш широкому співробітництву у сфері озброєнь між В'єтнамом, Індією та Південною Кореєю ці тенденції будуть радикально змінені у найближчі роки. Очікується значне посилення співпраці та розширення сфери впливу Штатів.

Візит Байдена у В'єтнам: що відомо

Джо Байден. Фото: Bloomberg, Ramsay De Give
Джо Байден. Фото: Bloomberg, Ramsay De Give

У першій половині вересня президент США Джо Байден відвідав В'єтнам. Тоді лідер США заявив, що Вашингтон і Ханой уклали угоду про "широке стратегічне партнерство". Раніше В'єтнам мав такі угоди лише з росією, Індією, Південною Кореєю та Китаєм.

Як повідомила кілька тижнів тому американська газета NYT, влада В'єтнаму, яка побоюється посилення тиску з боку Китаю, таємно веде переговори з росією про нові угоди про постачання зброї. Ханой вдається до таких переговорів попри міжнародні санкції, накладені на кремль після вторгнення росії в Україну.

Південно-Китайське море сприймається як одна з потенційних точок спалаху можливого конфлікту в Азії. Китай вважає майже все море своєю територією, що суперечить претензіям інших країн регіону, зокрема В'єтнаму. Вашингтон звинувачує Пекін у мілітаризації цього моря.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Байден планує скористатися відсутністю Сі та путіна на G20, аби посилити свої позиції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube