Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
В США вважають, що передача російських активів може стати контрзаходом, який відповідає міжнародному праву
Американські офіційні особи пропонують передати Україні заморожені в Європі активи Центробанку рф як "аванс" компенсації за шкоду від війни. Чиновники вважають, що росія у будь-якому разі буде зобов'язана виплатити репарації Україні. Наразі активів Центрального банку росії заблоковано на загальну суму 260 мільярдів євро.
Про це повідомляє Financial Times з посиланням на один з документів, який США представили на обговорення країн "Великої сімки". Видання наголошує, що Сполучені Штати публічно не підтримують конфіскацію заморожених активів.
Американські чиновники вважають, що передача російських активів може стати "контрзаходом", який відповідає міжнародному праву та може спонукати росію припинити агресію проти України. У Вашингтоні кажуть, що заморожені активи можуть бути передані нашій державі траншами. Наприклад, через Світовий банк або Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Проте ідея конфіскації російських активів, як зазначає Financial Times, загрожує юридичними наслідками. Адже заморожені резерви ЦБ рф захищені міжнародним правом. Тому будь-які дії з ними покажуть таким країнам як Китай або Саудівська Аравія, що їхні активи, які зберігаються в євро чи доларах, не завжди можуть бути у безпеці.
Більшість заморожених активів перебувають у ЄС, європейські чиновники побоюються наслідків. За словами одного з них, Євросоюзу є що втрачати.
Згідно з документом Єврокомісії, на який посилається FT, у країнах G7, Євросоюзу та Австралії заморожено активи ЦБ рф на загальну суму 260 мільярдів євро. При цьому основна частина (близько 210 мільярдів євро) зберігається в ЄС, у тому числі у вигляді готівки та державних облігацій.
Відомо, що Вашингтон веде активні переговори про використання російських активів. Там вважають, що рішення потрібно ухвалити у короткий термін. Це питання можуть обговорити на можливій зустрічі лідерів "Групи семи", яка буде присвячена другій річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Також повідомлялося, що Єврокомісія готова зібрати до 15 млрд євро та передати їх Україні, використовуючи доходи від заблокованих активів Центрального банку росії. Прибуток від розміщення заарештованих коштів становить приблизно 3 млрд євро щороку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.