За даними сенатора Діка Дурбіна, після того, як члени Сенату повернуться до праці у січні, вони візьмуться за розгляд законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю
У Сенаті США припустили, що схвалення голосування за об'єднаний пакет допомоги Україні та Ізраїлю буде відкладено до січня 2024 року. Окрім того, також буде відкладено рішення про посилення безпеки на кордоні США та Мексики. Лідер республіканської меншості в цій інституції Мітч Макконнелл розповів, що учасники перемовин стосовно підтримки цього законопроєкту поступово "досягають повільного і стабільного прогресу".
Про це повідомляє видання The Guardian. Журналісти видання посилаються на співрозмовника, який є високопоставленим демократом. Він заявив, що рішення буде відкладено до розгляду на січень наступного року.
"Я сподіваюся, що вони (учасники переговорів, - ред.) підготують текст, сядуть, засукають рукава і закінчать роботу, як тільки ми повернемося в січні", - сказав сенатор Дік Дурбін.
Поки що не повідомляється, чи буде рішення остаточно прийнято та який домовленостей досягли в Конгресі. Однак, республіканці вимагають, аби Білий дім та Сенат пішли на поступки та прийняли антиеміграційний закон, який посилює контроль за кордоном США.
Раніше Інформатор повідомляв, що у Сенаті США є розбіжності між республіканцями та демократами щодо міграційного законодавства. Це впливає на виділення допомоги Україні. За словами сенатора Ліндсі Грема, прогрес у питанні допомоги Україні залежить від досягнення згоди щодо контролю кордону між США та Мексикою, але наразі сторони далекі від угоди. Саме тому рішення про пакет допомоги Україні, ймовірно, буде відкладено до наступного року. Так сталось, адже до кінця 2023 року узгодити всі пункти сенатором вже не вдасться. Сенатор Грем підкреслив, що сторони "навіть не близько до угоди. Це переноситься на наступний рік".
За даними нового опитування, яке провело Fox News, у Сполучених Штатах зросла підтримка надання військової допомоги Україні у війні з росією. Зазначається, що починаючи з листопада 2023 року, кількість американських виборців, які вважають, що США мають більше зробити для України, зросла на 10 пунктів. Нині приблизно 31% американців підтримують збільшення допомоги, 30% - за її зменшення, а 35% задоволені поточним рівнем підтримки. Зростаюча підтримка допомоги Україні відгукується серед виборців обох основних політичних партій США - демократів і республіканців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.