Вашингтон схвалив масштабний продаж ракет класу повітря – повітря Варшаві
Сполучені Штати дали "зелене світло" на можливий експорт до Польщі ракет середньої дальності AIM-120D. Їх загальна вартість оцінюється у 1,33 мільярда доларів. Як зазначається, пакет постачання включає 400 ракет типу AIM-120D3 (AMRAAM), а також пов’язане обладнання та технічну підтримку.
Про це повідомило Агентство з оборонного співробітництва Пентагону після відповідного схвалення Державного департаменту. Відповідні документи вже передано до Конгресу США для остаточного погодження угоди, повідомляє "Європейська правда".
На думку американської сторони, така ініціатива зміцнить позиції НАТО та підтримку одного з ключових партнерів у Східній Європі. Польща вже має на озброєнні ракети AMRAAM, тому їх інтеграція не становитиме складнощів. У березні стало відомо, що Варшава та Вашингтон готують ще одну оборонну угоду - майже на 2 мільярди доларів, яка стосуватиметься логістичного забезпечення систем ППО Patriot.
На тлі зростаючих загроз зі сходу, президент Польщі Анджей Дуда закликав Сполучені Штати розглянути можливість розміщення американської ядерної зброї на території його країни. В інтерв’ю Financial Times, опублікованому 13 березня, він заявив, що з 1999 року межі НАТО змістилися на схід, тому, за його словами, логічно було б перемістити туди й інфраструктуру Альянсу.
"Було б безпечніше, якби така зброя вже була тут", - наголосив польський лідер, підкресливши необхідність розширення програми Nuclear Sharing.
Ще у 2022 році він пропонував це адміністрації Джо Байдена, однак тоді ініціатива не отримала підтримки. Водночас Дуда згадав про заяву Володимира Путіна у 2023 році щодо розміщення російської тактичної ядерної зброї в Білорусі, натякаючи, що дзеркальні дії Заходу могли б стати стримувальним фактором.
Польський президент також висловив упевненість, що чинний президент США Дональд Трамп не залишить Європу без підтримки й не дозволить перемоги РФ у війні проти України. На його переконання, США вже вклали надто великі ресурси в підтримку Києва, аби допустити такий результат. Крім того, він запевнив, що не очікує скорочення американської військової присутності в регіоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.