Значна частина грошей буде виділена за рахунок надприбутків від заморожених російських активів
Сполучені Штати Америки ведуть переговори з країнами G7 щодо нового пакету допомоги Україні. Його розмір може становити 50 мільярдів доларів. Перед його ухваленням має пройти обговорення на рівні країн.
Про це повідомляє Bloomberg. Такий план обговорюється між країнами G-7.
Зазначається, що значна частина цих грошей буде виділена за рахунок надприбутків від заморожених російських активів. Більшість із них наразі знаходяться в країнах Євросоюзу.
Крім того, Штати наполягають на досягненні угоди під час зустрічі лідерів G-7 в Італії у червні. Водночас, за словами обізнаних у ситуації осіб, обговорення цієї теми було складним, а підписання угоди може зайняти місяці.
Нещодавно Сенат США двопартійним рішенням схвалив законопроєкт про виділення допомоги Україні 23 квітня. Перша партія військової допомоги вже спакована й перебуває в країнах Європи, зокрема в Німеччині та Польщі, готова до відправки. Йдеться передовсім про боєприпаси до ППО, артилерійські снаряди та ракети до Himars на 1 мільярд доларів. Президент України Володимир Зеленський подякував Сенату та Конгресу США за схвалення "життєво необхідного" пакету. Пізніше президент США Джо Байден підписав законопроєкт про 61 млрд доларів для України. За його словами, перша допомога вирушить найближчими годинами.
Також напередодні глава Пентагону Ллойд Остін оголосив про домовленість за підсумками Рамштайн щодо найбільшого пакета допомоги Україні в межах ініціативи USAI. Його сума складає шість мільярдів доларів.
Нещодавно Україна вже отримала перші партії озброєння та боєприпасів з нового пакета допомоги на 1 мільярд доларів від США. Туди увійшли найнеобхідніші категорії – протитанкові засоби, артилерійські снаряди та ракети. Але на постачання інших партій можуть піти місяці.
Нагадаємо, що речник Пентагону Патрік Райдер, відповідаючи на запитання журналістів про терміни надходження першої партії зброї з нового пакета американської допомоги, зазначив: "Процес вже запущено".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.