Проблема постачання новітніх зразків озброєння НАТО в Україну, схоже, поступово стає минулим
Після довгих місяців зволікань і вивчення ситуації, в Альянсі розмірковують над тим, аби надати ЗСУ не тільки застаріле радянське озброєння, але й сучасні танки. Поява на фронті таких шедеврів технічної думки, як Leopard 2, могло б суттєво вплинути на перебіг бойових дій.
Про те, що у Вашингтоні підтримують передачу Україні німецьких танків повідомила голова оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман на своїй сторінці у Twitter. Її допис став коментарем на публікацію у виданні FAZ про те, що Вашингтон схвалить передачу танків Leopard 2 Україні.
За словами голови комітету, американські партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов’язання.З її слів можна зробити висновки, що вона особисто підтримує таке рішення.
«Це також було підтверджено під час мого візиту до Вашингтону під час усіх дискусій у Державному департаменті, Конгресі та Сенаті. Наші партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов’язання. Ми не повинні залишати Україну. Вам потрібні танки», — зазначила Штрак-Циммерман.
FAZ, з посиланням на власні джерела, повідомляє, що радник президента США з питань безпеки Джейк Салліван сказав раднику канцлера ФРН Єнсу Плетнеру, що Білий дім підтримає відповідне рішення. Вашингтон не наполягає на такому рішенні, це має бути ініціатива Німеччини.
6 грудня Міністр оборони України Олексій Резніков у контексті обговорення майбутнього засідання контактної групи з питань безпеки та оборони України у форматі «Рамштайн» заявив, що союзники вивчають можливість передачі сучасних зразків озброєння. Йшлося про системи протиповітряної оборони середнього радіусу дії Patriot та німецькі танки Leopard.
За його словами, на перешкоді таким поставкам стоять «не лише політичні, а й суто практичні» мотиви, зокрема можливість належного забезпечення їх боєприпасами. Підтримка Сполученими Штатами передачі танків Leopard 2, яку підтвердила Штрак-Циммерман, означає, що політичні мотиви відходять на другий план.
Німеччина до останнього відмовлялася надати Україні танки власного виробництва. На запит FAZ німецький уряд відмовився коментувати новину. Однак, пише видання, було повідомлено, що кожна держава сама вирішує, що постачати. Федеральний канцлер Олаф Шольц неодноразово підкреслював, що Німеччина діє в унісон зі своїми найближчими союзниками, а США не постачали в Україну основні бойові танки Abrams.
Однак такі заперечення дещо штучні, оскільки Leopard 2 є основним танком армії нашої сусідки Польщі. Це означає, що запчастини, амуніція і ремонтна база в нас під боком, а не за океаном. Тому набагато логічніше і простіше розпочати постачання саме з Leopard 2.
Зі складів Rheinmetall і KraussMaffei Wegmann в найкоротші терміни можна надати «лише» 80 одиниць цієї зброї, ще 30 можна буде надати пізніше, оскільки їх використовують центрах бойової підготовки Бундесверу. Олексій Резніков під час виступу в телемарафоні казав, що вірить, у те, що на полі бою з’являться не лише Leopard і Patriot, але й літаки
Виробництво танка Leopard 2 розпочалося в 1979 році. У 2010 році замість цієї моделі почали випускати Leopard 2 A7+. Танк вважається одним з кращих у світі.
Для прицілювання та ураження мети наводчику треба лише вибрати мішень і поставити на неї маркер. Виявити замасковані цілі допомагає спеціальний датчик, що реагує на їхнє теплове випромінювання.
Лобова броня танка Leopard 2 може протистояти 125 мм на дистанції 1500 м. У башті боєприпаси й гідравліка розташовані у відсіку, який відокремлено від екіпажу. У разі детонації, вибухові панелі відсіку направляють вибух і вогонь назовні, даючи екіпажу шанс на виживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.