Канцлер Німеччини Олаф Шольц досі не може виразно пояснити відмови у відправленні бронетехніки в Україну
У Німеччині критикую уряд за недостатню допомогу Україні. Технічно наші військові вже могли бути озброєні танками Leopard та БМП Marder.
Про це повідомляє. Інформатор із посиланням на військовий портал Defence Express.
Міноборони України ще на початку травня надіслало офіційний запит до Міноборони Німеччини про можливість отримання танків Leopard мова йде як про застарілу версію Leopard 1 і про нові Leopard 2. Але навіть через місяць після запиту в Берліні не почалися навіть розмови про таку можливість. Канцлер Німеччини Олаф Шольц не зміг пояснити відмов у відправленні бронетехніки в Україну.
За весь цей час Берлін видав на різних рівнях цілий спектр виправдань, починаючи від загрози захоплення техніки армією росії до небажання того, що ЗСУ поїдуть на німецьких танках захоплювати території Росії. Також існувало твердження, що Берлін не хоче бути першим, хто почне постачати танки. Але це досить дивне пояснення на тлі постачання танків до таких країн, як Польща, Чехія та Словенія.
Можливо, маються на увазі танки саме західних зразків, але про будь-які приготування до можливого постачання не йдеться. Навіть якщо, наприклад, США направить свої танки ЗСУ, Німеччині знадобиться ще довгий час, щоб зняти їх зі зберігання та направити Україні.
Така позиція Шольца вже давно викликає високий рівень критики як у Бундестазі, так і у суспільстві, а що головне в самому уряді. Перелік озброєння, яке було надано Берліном Україні у порівнянні з передаванням озброєння іншим країнам виглядає таким чином:
І хоча деякі позиції можуть викликати враження завдяки кількісному показнику, особливо щодо мін типу DM22 та ручних гранат, але це майже все озброєння за більш ніж 100 днів.
У самому уряді Німеччини незадоволені таким обсягом. У Мінекономіки відверто незадоволені обмеженим дозволом на експорт озброєння. Більше того, для прискорення постачання вони готові опрацювати виведення озброєння зі штату Бундесверу, яке потім буде компенсовано шляхом виробництва нових зразків.
Як кажуть німецькі опозиційні політики, Німеччина може відправити, наприклад, 100 бронетранспортерів Fuchs, 100 БМП Marder, 100 Leopard 1. І зробити це без втрати боєздатності, а головне всі ці машини перебувають у "швидкому доступі". У той же час Шольц ігнорує такі можливості.
Загалом з усього важкого озброєння Берлін анонсував лише 30 самохідних зенітних установок Gepard та сім САУ Panzerhaubitze 2000, які мають бути передані "приблизно влітку".
Також нещодавно повідомили про готовність передати системи MARS II – версія універсальної пускової установки M270. Ці поставки, швидше за все, мають узгоджений зі США та Великобританією характер, тому що відбувається паралельна передача систем HIMARS та M270, які використовують однакові боєприпаси.
А щодо зенітного ракетного комплексу IRIS-T SLM, то для розуміння про готовність надати його стало відомо 1 червня, а Україна попросила про це ще три місяці тому. Більше того, терміни передавання цього озброєння розмиті у часі та вимірюються "місяцями", тому що цей ЗРК ще потрібно виготовити.
Поки уряд Німеччини ніяк не може пояснити, чому йде фактичне блокування підтримки України, ситуація вже починає виходити далеко за межі підтримки чи не підтримки України. Зокрема, у Великій Британії зростають сумніви щодо надійності Берліна, як партнера з оборони.
Нагадаємо, Швеція поставить Україні снайперські гвинтівки та протитанкові гранатомети. Крім того, Словаччина передасть Україні вісім артилерійських установок Zuzana 2.
Також Інформатор писав, що Ізраїль відправив в Україну 2000 касок та 500 жилетів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.