США "не готові" давати Україні дозвіл на використання далекобійної зброї по Росії – Держдепартамент

Зустріч Стармера та Байдена не призвела до надання дозволу Україні бити по РФ ATACMS та Storm Shadow

Удари по Росії
Поки що незрозуміло, чи буде цей дозвіл надано взагалі

Сполучені Штати за підсумками зустрічі прем'єр-міністра Британії Кіра Стармера та президента США Джозефа Байдена відмовили Україні у дозволі на удари по Росії далекобійним озброєнням. Києву все ще заборонено використовувати ракети ATACMS та Storm Shadow для ударів по цілям у глибині РФ. Поки що незрозуміло, чи буде цей дозвіл надано взагалі.

Про це заявив 16 вересня спікер Державного департаменту США Метью Міллер. За його словами, США поки що "не готові" до такого кроку.

"Політика Америки щодо обмеження використання Україною західних систем великої дальності не змінилася. У мене немає жодних заяв щодо обмежень на використання далекобійних ракет", — заявив спікер у відповідь на запитання журналістів.

Традиційно Міллер спробував підсолодити "гірку пігулку", заявивши, що співпраця з Україною щодо військової підтримки буде продовжена. Також Міллер пообіцяв, що в рамках співпраці буде розв'язано питання передачі Києву "ресурсної та розвідувальної підтримки".

Дозвіл на удари по РФ

Президент України Володимир Зеленський вже кілька місяців благає союзників дозволити Україні бити західними ракетами, зокрема американськими ATACMS і британськими Storm Shadows, вглиб Росії. Якщо Британія пішла на поступки, то США досі вагається.

Відомо, що Вашингтон вимагав від президента України Володимира Зеленського надати план деталізації усіх атак по Росії. Начебто, тільки тоді буде оголошено рішення. Причому йдеться про довгостроковий план, який охоплює і наступний рік. Й чи готується він, наразі невідомо. Проте український лідер сподівається на прорив у питанні використання далекобійних ракет по території РФ під час особистої зустрічі з президентом США. За словами Зеленського, це відбудеться на полях Генеральної асамблеї ООН у вересні. 

Нещодавно у ЗМІ заявили, що американський глава Джо Байден схиляється до рішення дозволити Києву завдавати ударів далекобійною зброєю Заходу по Росії. При цьому військові ЗСУ не зможуть бити вглиб РФ саме американською зброєю. Але обговорення ще триває.

Боррель виступив за те, щоб надати дозвіл ЗСУ бити по всіх військових цілях РФ без винятку. Франція теж схиляється до такого рішення, але офіційно ще про це не повідомляла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube