Справи Шеремета, євромайдан і розпили в «Нафтогазі»: чим був відомий загиблий під Києвом суддя Писанець

Смерть судді Печерського суду Віталія Писанця привернула суспільну увагу в неділю.

Справи Шеремета, євромайдан і розпили в «Нафтогазі»: чим був відомий загиблий під Києвом суддя Писанець

Справу розглядають за статтею «умисне вбивство». Кому загиблий міг перейти дорогу - належить з'ясувати ДБР і Київській прокуратурі.

Тим часом Інформатор зібрав все, що відомо про суддю.  

Родинні зв'язки

Кар'єра Віталія Писанця розпочалася у Сєвєродонецькому суді Луганської області у 1998 році. У 2003 році його перевели до Ленінського районного суду. А у 2015 році за поданням Президента України - до Печерського районного суду Києва. 

У 2012 році Віталія Писанця і його зятя побили у Свердловську. Про це повідомила його дружина виданню УНІАН. Наталія Писанець розповіла журналістам, що автомобіль судді «підрізала» інша машина. З неї вийшла група людей і напала на Віталія і його родича. За даними видання, Віталія Писанця доставили в лікарню з переломом черепа і сильним крововиливом.

У цій історії є ще одна важлива фігура, яка виділяється посадою у родоводі судді - зять Андрій Кліжко. До 2018 року він працював прокурором у Київській місцевій прокуратурі №2, а потім став слідчим в ДБР (Державне бюро розслідувань). 

В декларацію сімейних зв'язків Писанця потрапила і його племінниця - Катерина Колпакова. З 2011 по 2014 роки вона працювала помічником судді у Луганській області, потім два місяці - секретарем судових засідань, і після цього до 2017 року - помічником судді - у Васильківському міськрайонному суді Київської області. 

Колишній старший слідчий з особливо важливих справ МВС Руслан Сушко в прямому ефірі телеканалу «Україна 24» зазначив, що хоч Віталій Писанец і брав участь у гучних справах, але його рішення не впливали на хід справ. 

  • Справа Шеремета

У резонансній справі про вбивство тележурналіста обвинуваченими проходили не менш резонансні особистості - музикант Андрій Антоненко, лікар Юлія Кузьменко і медсестра Яна Дугарова. Віталій Писанець був слідчим суддею. На одному із засідань він зачитав рішення про часткове обмеження термінів для розгляду матеріалів по справі. ЗМІ також повідомляли,що Віталій Писанець продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Андрієві Антоненку, а для Яни Дугарової і зовсім змінив її з домашнього арешту на вихід під заставу. Захисники обвинувачених були не згодні з таким рішенням і зазначали, що суддя не звернув увагу на низку важливих документів. Один з адвокатів Тарас Безпалий просив про відвід Писанця, але отримав відмову

  • Розгін євромайдану

За даними Національного бюро розслідувань, ГПУ підозрює колишнього секретаря РНБО часів Януковича Андрія Клюєва в розгоні євромайдану шляхом виконання протиправного указу «легітимного». Фігуранта оголосили в розшук, але СБУ встановила, що він знаходиться в Росії. Однак Віталій Писанець загальмував хід справи рішенням про те, що звинувачення відправлені на неправильну адресу, а Андрій Клюєв взагалі не перебуває в розшуку у цій кримінальній справі. А інформація про те, що він в РФ, документально не підтверджена. Також Віталій Писанець займався слідством у справі розгону євромайдану з боку колишніх співробітників МВС. Але прокуратура була незадоволена його роботою - зокрема, тим, що суддя затягував розгляд справ. 

  • «Розпил» держбюджету в колах «Нафтогазу»

У 2015 році главу правління «Нафтогаз» разом із заступником голови правління підозрювали у привласненні державних коштів. За матеріалами справи, у 2012 році компанії виділили гроші на проведення підводного трубопроводу. Вона уклала договори з низкою фірм і на думку слідства, привласнила понад 15 мільйонів гривень. суддя Писанець дав дозвіл на обшуки. Після цього справу передали у Сквирський районний суд Київської області. 

  • «Відкати» «Енергоатому»

За даними слідства, у травні 2013 року «Енергоатом» уклало договір з «Сєверодонецьким науково-виробничим об'єднанням «Імпульс» на постачання барометрів. Сума угоди - 54 млн 19 тис 605 грн. Частину цих грошей - 22 млн 100 тис. грн - «Імпульс» передавав на рахунки фірм з ознаками фіктивності. Барометри виявилися непрацюючими, їх передавали протягом 2013-2014 років. Про це стало відомо під час випробувань на Запорізькій АЕС. Суддя Віталій Писанець своїм рішенням дозволив обшуки в будівлі «Енергоатому» для пошуку доказів. 

Раніше ми повідомляли, що в КМДА пройшли обшуки:прокуратура зацікавилася Департаментом земельних ресурсів та апаратом адміністрації. Також читайте про те, що на нардепа Тищенко подали заяву до ДБР і Офіс генпрокурора за напад на Лероса . 

Софія Єлагіна








Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube