Досудове розслідування щодо їхніх злочинів повністю звершено
Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування та передало до суду обвинувальний акт у злочинах Євромайдану. Шість "беркутівців" були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів 20 лютого 2014 року. Обвинувальний акт скеровано до суду 13 жовтня.
Про це повідомляє Офіс генпрокурора. За даними слідства, 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві міліціонери роти спецпризначення "Беркут" застосували до учасників акцій протесту табельну гладкоствольну та автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами. У результаті цього загинули 48 та зазнали вогнепальних поранень 90 учасників акцій протесту.
"Надалі знаряддя вчинення злочину були викрадені, пошкоджені та приховані. Частина з них була віднайдена та ідентифікована під час розслідування", – вказано в повідомленні.
У ДБР зазначають що розслідування перебуває на завершальній стадії щодо інших 14 міліціонерів цього підрозділу, також причетних до розстрілів. Обвинувальний акт переданий до суду. Він буде розглядатися за спеціальною заочною процедурою, оскільки наразі обвинувачені переховуються на території росії та стали громадянами рф.
Також відносно обвинувачених заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Нагадаємо, що київський "Беркут" також робив засідки на учасників руху "Автомайдану" в ніч з 22-го на 23-тє січня 2014-го року. Тоді у неправомірних діях брали участь підрозділ "Беркут", оперативні співробітники міліції та "тітушки".
25 лютого 2014 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактами організації вчинення умисних вбивств під час проведення масових заходів на майдані Незалежності у Києві в період з листопада 2013-го до лютого 2014 року.
22 квітня 2014 року було затримано командира столичної роти розформованого спецпідрозділу МВС "Беркут" майора Дмитра Садовника. Його підозрювали у розстрілі 39 учасників акцій протесту у лютому на вулиці Інститутській в Києві. 4 жовтня 2014 року Садовник втік з країни. Потім у 2017 році ГПУ отримала від росії офіційну відмову у його видачі, оскільки він отримав громадянство рф. Загалом з України втік 21 беркутівець разом після початку розслідування - ще у 2014 році.
29 листопада 2019 року повідомлялось, що усього повідомлено про підозру 445 особам, з них: 48 високопосадовцям, 228 правоохоронцям, у тому числі 27 слідчим, 20 прокурорам та 23 суддям. Тоді прокурори скерували до суду 195 обвинувальних актів стосовно 298 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винними 59 осіб, щодо 46 з них ухвалено обвинувальні акти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.