Злочини на Майдані: ексберкутівець, що брав участь у побитті людей під час Революції гідності, отримав покарання

Прокурори довели, що міліціонер брав участь у побитті 11 учасників руху "Автомайдану"

Місце злочину, Бориспільський міськрайонний суд
У Києві засудили ексберкутівця. Фото: Офіс гепрокурора

Бориспільський міськрайонний суд засудив колишнього міліціонера столичного спецпідрозділу "Беркут" до 7 років ув’язнення. Про вирок стало відомо 15 вересня. Засудженого звинувачують у побитті та незаконному затриманні активістів Євромайдану.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Правоохоронці довели, що Борис Ареф’єв, міліціонер 2-ї роти Київського "Беркуту" робив засідки на учасників руху "Автомайдану" в ніч з 22-го на 23-тє січня 2014-го року. Тоді у неправомірних діях брали участь підрозділ "Беркут", оперативні співробітники міліції та "тітушки".

Прокурори у суді довели, що експравоохоронець, діючи на виконання явно злочинного наказу командира роти спецпідрозділу міліції, разом з іншими співробітниками спецпідрозділу «Беркут» в ніч з 22 на 23 січня 2014 року, перебуваючи на Кріпосному провулку м. Києві, взяв участь у незаконному затриманні та заподіянні тілесних ушкоджень 11 активістам Євромайдану. Також вони пошкодили їх мікроавтобус.

Зі справи стало відомо, що експравоохоронець виконував наказ командира роти спецпідрозділу міліції. Він разом з іншими  співробітниками спецпідрозділу «Беркут», перебуваючи на Кріпосному провулку м. Києві, взяв участь у затриманні та заподіянні тілесних ушкоджень 11 активістам Євромайдану. Також працівники тодішньої міліції пошкодили мікроавтобус майданівців. 

Після цього затриманих доставили до одного зі столичних райуправлінь міліції. Там Ареф’єв та його колеги сфальсифікували рапорти й надали неправдиві показання про нібито вчинення протестувальниками хуліганських дій. Потім проти протестувальників було висунуті кримінальні провадження, їх заарештували. 

Засуджений міліціонер вже тривалий час переховується від правоохоронних органів України в рф. Він оголошений в міжнародний розшук. Щодо його затримання та взяття під варту здійснювалось спеціальне судове провадження.

Що відомо про "Справа Майдану"

25 лютого 2014 року Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактами організації вчинення умисних вбивств під час проведення масових заходів на майдані Незалежності у Києві в період з листопада 2013-го до лютого 2014 року. 

22 квітня 2014 року було затримано командира столичної роти розформованого спецпідрозділу МВС «Беркут» майора Дмитра Садовника. Його підозрювали у розстрілі 39 учасників акцій протесту у лютому на вулиці Інститутській в Києві. 

4 жовтня 2014 року Садовник втік з країни. Потім у 2017 році ГПУ отримала від росії офіційну відмову у його видачі, оскільки він отримав громадянство рф. Загалом з України втік 21 беркутівець разом після початку розслідування — ще у 2014 році. 

29 листопада 2019 року повідомлялось, що усього повідомлено про підозру 445 особам, з них: 48 високопосадовцям, 228 правоохоронцям, у тому числі 27 слідчим, 20 прокурорам та 23 суддям. Тоді прокурори скерували до суду 195 обвинувальних актів стосовно 298 осіб. У вчиненні злочинів судами визнано винними 59 осіб, щодо 46 з них ухвалено обвинувальні акти. 

Адвокатська дорадча група писала у Фейсбуці, що 18 жовтня планується засідання Святошинського районного суду Києва. Зазначалось, що там будуть виносити вирок по беркутівцях у справі про розстріли людей на вулиці Інститутській у центрі Києва в лютому 2014.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube