“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Ростислава Пацелюка підозрюють в організації терористичного акту у лютому 2014 року
У вівторок, 25 квітня, колишньому командиру батальйону міліції особливого призначення "Беркут" Львівської області обрали запобіжний захід у справі, де він фігурує як підозрюваний у перевищенні службових повноважень та вбивствах учасників Євромайдану. Ростислава Пацеляка взяли під варту в залі суду.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України. Суд розглянув апеляцію прокурорів та призначив запобіжний захід у вигляді арешту без права внесення застави.
"За даними слідства, 18 лютого 2014 року експравоохоронець, на виконання явно злочинного наказу, для залякування населення організував вчинення підпорядкованими співробітниками терористичного акту. Його метою було перешкоджання масовому руху мітингувальників з Майдану Незалежності до Верховної Ради України", — йдеться у повідомленні.
В ОГПУ зазначили, що екскомандир "Беркуту" безпідставно дозволив своїм підлеглим невибіркове застосування спецзасобів та вогнепальної зброї.
"Його дії призвели до вбивств 3 мітингувальників, спричинення тяжких тілесних ушкоджень - 5, середньої тяжкості – 43, легких – 77", — йдеться у повідомленні.
Підозрюваному інкриміновано організацію, на виконання явно злочинного наказу, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, вчинення терористичного акту (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365; ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ст. 340; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 121; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 258 КК України).
Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників. Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 р., внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС "Беркут".
Загалом справа про вбивства і побиття громадян під час Мирної ходи 18 лютого 2014 року понад три роки слухається в Дарницькому суді Києва. Серед підсудних - екскомандир полку харківського “Беркута” Владислав Лукаш, екскомандир роти харківського “Беркута” Віктор Шаповалов, екскомандир батальйону львівського “Беркута” Ростислав Пацеляк, ексголова Департаменту громадської безпеки МВС, генерал Нацгвардії Володимир Гриняк, колишній заступник начальника відділу забезпечення масових заходів столичної міліції Юрій Спаських.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.