Справи Майдану: ДБР та СБУ повідомили про підозру 20 співробітникам ФСБ, включаючи російського генерала Золотова

Раніше Золотов керував службою безпеки путіна, а наразі командує нацгвардією росії

Справи Майдану: нові підозри ДБР
Серед підозрюваних - десятки силовиків з України та рф

Державне бюро розслідувань (ДБР) України продовжує слідство стосовно так званих "справ Майдану". Це сукупність злочинів з боку правоохоронців та посадових осіб, які за влади Януковича скоювалися стосовно протестувальників. ДБР та СБУ в понеділок, 16 жовтня, повідомили про підозру в пособництві у вчиненні державної зради керівникам СБУ чта двадцяти співробітникам ФСБ рф.

Про це йдеться на офіційному сайті Бюро. Зазначається, що серед підозрюваних - відомий російський силовик з найближчого оточення путіна, генерал Віктор Золотов.

Так, серед підозрюваних українські правоохоронці називають наступних осіб:

  • генерал армії рф Віктор Золотов. Це колишній керівник особистої служби безпеки президента росії. На даний час він є директором федеральної служби військ національної гвардії рф;
  • генерал-полковник Олексій Сєдов. Це начальник 2 служби Служби захисту конституційного ладу та боротьби з тероризмом ФСБ рф;
  • генерал-лейтенант Олексій Жало. Він є заступником начальника 2 служби ФСБ рф, а також начальником управління захисту конституційного устрою;
  • генерал-майор Сергій Єгоров. Він - перший заступник начальника управління захисту конституційного устрою 2 служби ФСБ рф;
  • генерал-майор Володимир Павлік. Цей чоловік - перший заступник начальника Департаменту оперативної інформації 5 Служби (оперативної інформації та міжнародних зв’язків) російської спецслужби;
  • генерал-майор Андрій Яценко – колишній співробітник 2 служби ФСБ. Наразі він заступник начальника управління ФСБ по москві.

"Також підозри у державній зраді повідомлено колишньому голові СБУ, його першому заступнику – керівнику Антитерористичного центру та начальнику Департаменту захисту національної державності СБУ часів Януковича", - зазначають в ДБР. 

Правоохоронці встановили, що за повноцінного сприяння російських чекістів тодішнє керівництво української Служби безпеки займалося порушенням цілого ряду законів. Зокрема, брало безпосередню участь в злочинах проти держави, підриві суверенітету, розпалюванні ненависті та ворожнечі серед громадян тощо. Вони створювали негативний образ протестувальників на Майдані в очах суспільства, тим самим, за даними слідства, дискредитуючи учасників тих подій.

"За завданням керівництва СБУ було підготовлено 257 відеоматеріалів провокативного змісту і спеціально створено ютуб-канал для їх поширення. Про розміщення цих відеофайлів співробітники СБУ прозвітували перед ФСБрф, надіславши їм посилання на опубліковані відеозаписи. Такі дії... завдали шкоди інформаційній безпеці України та мали на меті припинити протестні акції", - зазначають в ДБР.

Усім посадовцям-громадянам України, які брали участь в цих діях, оголошено про підозру в державній зраді. Тим зловмисникам, які мали російські паспорти, повідомили про підозру в посібництві держзраді. Санкція за такі правопорушення - до 15 років тюрми. 

Справи Майдану: поточний стан 

Як ми вже зазначали вище, якоїсь окремої конкретної величезної "Справи Майдану" не існує. Це сукупність з тисяч томів різного роду кримінальних проваджень, які досі розслідують величезну кількість злочинів, які скоїли силовики епохи Януковича в часи подій 2013-14 року. Зокрема, йдеться про масові розстріли протестувальників з боку поліції та спеціальних служб. 

Ці справи тягнуться вже майже 10 років. Наразі їм все ще немає кінця та краю. По-перше через те, що переважна більшість головних фігурантів давно знаходяться за межами України. По-друге, через складність збору доказової бази в подіях, де брали участь як мінімум сотні тисяч осіб. Нарешті, по-третє - через просто надвелику кількість томів даних справ, на вивчення та розслідування яких потрібно, на жаль, ще багато років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube