Постачав боєприпаси окупантам. ДБР оголосило підозру російському олігарху Гінеру

Гінер безпосередньо сприяв Кремлю у розв’язанні та веденні війни проти України

ДБР
Гінер входить безпосередньо до оточення володимира путіна

Державне бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України повідомили про підозру російському олігарху та президенту футбольного клубу "ЦСКА" Євгену Гінеру, який є уродженцем Харкова. Його заочно підозрюю у сприянні рф скоєнню замаху на територіальну цілісність України.

Як повідомили у пресслужбі СБУ, олігарх у 2022 році фінансував збройну агресію рф. Також він, як власник компанії "АО «КБАЛ им. Л.Н. Кошкина" постачав патрони до різної зброї окупантам.

"Він забезпечив поставку 80 % патронів для різних видів стрілецької зброї від загальної кількості поставлених за весь період часу збройної агресії рф проти України", – йдеться у повідомленні.

Також Гінер профінансував будівництво у тимчасово окупованих Севастополі та Сімферополі двох теплоелектростанції, які під’єднали до електромереж росії. Це сталось у 2019 році. Таким чином російський олігарх створив штучну залежність українського півострова від країни-агресора.

Чим Гінер володів в Україні

Як розповіли у відомстві, фігурант через підконтрольних в Україні осіб є одним із бенефіціарів групи компаній VS Energy International Ukraine, до якої входять Кіровоградобленерго, Рівнеобленерго, Чернівціобленерго, Житомиробленерго, Херсонобленерго та ЕК Севастопольенерго. А ще Гінер володіє низкою готелів, металургійних заводів і торговельних центрів на території нашої держави.

Євгену Гінеру заочно повідомили про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України (пособництво у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України). Санкція статей передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Також Вищий антикорупційний суд розглядає позов Міністерства юстиції про конфіскацію відповідних російських активів у дохід України.

Прав на яке майно в Україні позбавили олігарха

Відомо, що у лютому 2023 року судом було стягнуто у дохід держави контрольний пакет акцій АТ "Перший інвестиційний банк", бенефіціарним власником якого був Гінер. Також у травні цього року Агенству з розшуку та менеджменту активів було передано 3 млн доларів арештованих коштів підприємства Євгенія Гінера.

Раніше Інформатор писав, що конфіскований у росіян київський PINbank можуть передати Укрпошті. Також писали, що понад 1000 великих компаній пообіцяли залишити рф після того, як вона вторглась на територію України. Однак дослідники звинувачують деякі відомі фірми у порушенні. Йдеться про Heineken, Unilever, Philip Morris і виробника Oreo Mondelez. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube