Справді є зловживання: Веніславський відреагував на обурення Зеленського та цифру у півтора мільйона заброньованих

Президенту України показали "нерепрезентативну кількість" тих, хто має бронювання, вважає нардеп

Федір Веніславський, Володимир Зеленський, шеврон ЗСУ
Веніславський не може підтвердити обурення Зеленського, але знає, що зловживання у процесі бронювання справді є

Некоректно казати, що аудит бронювання в України пов’язаний зі збільшенням кількості заброньованих. Про це заявив народний депутат і член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтервʼю Radio NV. Нардеп не погодився з тим, що в Україні бронювання поставлене на паузу – за словами Веніславського, для тих підприємств, які нічого не порушували, процес триває і все залишається чинним.

Нардеп додав, що не може підтвердити або спростувати "обурення" Володимира Зеленського, про яке писали в ЗМІ. Адже він не спілкувався з президентом.

"Я думаю, що президенту дали загальну чисельність тих, хто заброньований станом на сьогодні. Але ще раз підкреслюю, це не репрезентативна цифра, яка б показувала геометрію зростання чи прогрес зростання кількості заброньованих", - наголосив нардеп.

Він пояснив, що в Україні значну кількість тих, хто має право на відстрочку, перевели в статус заброньованих. Зокрема, працівники Національної поліції раніше мали право на відстрочку, але тепер мають бронювання.

Веніславський визнав, що є й друга складова проблеми - "справді є зловживання". Він каже, що в умовах війни завжди є ті, хто намагаються на бронюванні або заробити, або просто скористатися з можливостями. Зокрема, нардеп погодився, що керівники різних підприємств "наживаються і заброньованих".

"Крім того, є зловживання, коли, наприклад, керівник підприємства, навіть не намагаючись нажитися, намагається максимально забронювати тих людей, які йому потрібні, та виходить за межі тих квот, які ми йому встановили", - пояснив Веніславський. 

Бронювання та обурення Зеленського 

Видання The Page у середу, 9 жовтня, опублікувало витяг з протоколу Уряду про те, що Міноборони ініціювало проведення аудиту, у рамках якого перевірить всі підприємства, які отримали статус "критичних". Завершити перевірку планують за місяць, а саме 15 листопада, а на цей час бронювання нібито призупинено. 

Це сталося через те, що Зеленський обурився, дізнавшись про актуальну кількість заброньованих. Їхня кількість досягла 1,5 мільйона осіб, заявила 9 жовтня Економічна правда.

Водночас перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк повідомив, що бронювання в Україні призупиняти не будуть. Планують лише до 15 листопада провести аудит всіх "критичних" підприємств у країні, залучивши до цього військових. Якщо підприємство виявиться не критичним для держави, то тільки тоді переглянуть бронювання. Також заступник Умєрова назвав дещо іншу цифру заброньованих - близько 1,1 млн.

"Рішення ухвалили, бо різко пішло збільшення кількості заброньованих людей. Упродовж двох років було 540 тисяч людей, а тут за пару місяців - зростання вдвічі", - сказав він.

Наразі можуть бути заброньованими працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств та організацій у порядку, встановленому Кабміном. У кожному підприємство число заброньованих співробітників не має сягати 50% від кількості всіх працевлаштованих військовозобов'язаних.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube