Справа Шеремета: розпочата експертиза аудіозаписів, опублікованих в рамках розслідування

Читать на русском

Експертиза голосів проводиться українськими експертами

Читать на русском

Експертиза голосів проводиться українськими експертами

Плівку з голосами оприлюднених аудіозаписів ймовірних розмов керівництва КДБ Білорусі, де обговорювали вбивство журналіста Павла Шеремета передали на експертизу. Результат буде відомий через кілька тижнів, можливо, місяць.

Про це заявив заступник глави Міністерства внутрішніх справ України Антон Геращенко, - передає Інформатор .

«Для зразка, якщо не можна людину опитати особисто, будуть брати якийсь його публічний виступ і порівнювати із записом. Злочин було скоєно на території України і розслідування повинно проводитися Україною, а інші країни можуть лише сприяти в розслідуванні в рамках міжнародної правової допомоги », - зазначив Геращенко.

Він підкреслив, що у випадку з Білоруссю, є сумніви, що вони будуть сприяти цьому розслідуванню.

«Було б добре після встановлення особи, яка бере участь у плівках, його допитати. Але у мене є великі сумніви, що нам це дозволять зробити. Та ж історія зі свідками. Країна може відмовити в допиті свідків, і тут немає варіантів, як змусити країну це зробити», - пояснив Геращенко.

Зараз узгоджують дату і час, коли українські слідчі зможуть провести допит особи, яке опублікувало докази, щоб встановити більше обставин, як саме робили ці записи.

Нагадаємо, Павло Шеремет - російський, білоруський і український журналіст. Він загинув в центрі Києва в липні 2016 року внаслідок вибуху автомобіля. Раніше Національна поліція України отримала інформацію про керівництво Комітету державної безпеки (КДБ) Білорусі,яке обговорювало можливість вбивства журналіста Павла Шеремета. Його у 2016 році підірвали у власному авті в центрі Києва.

Крім того, в Європі проведуть слідчі дії щодо вбивства Шеремета.

Також Інформатор писав, що в Україні випустили документальний фільм про вбивство Павла Шеремета .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.