Справа про збитки "Укренерго" на 716 млн грн: ВАКС обрав запобіжні заходи двом учасникам схеми

Читать на русском

ВАКС дозволив здійснювати спеціальне досудове розслідування in absentia

Читать на русском
ВАКС обрав запобіжні заходи двом учасникам схеми про збитки Укренерго на 716 млн
ВАКС і справа Укренерго

ВАКС дозволив здійснювати спеціальне досудове розслідування in absentia

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у п'ятницю, 9 лютого, задовольнив клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою двом учасникам оборудки, що завдала "Укренерго" збитків на 716 млн грн. Серед підозрбваних є голова правління одного з банків, а також ексдиректор департаменту ПрАТ "НЕК "Укренерго".

Як йдеться у повідомленні САП, після затримання обох підозрюваних буде доставлено до місця проведення досудового розслідування. Слідчий суддя вирішить питання про остаточне застосування запобіжного заходу.

"Разом з тим, слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно організатора цієї злочинної схеми", - йдеться у повідомленні САП.

Справа про збитки Укренерго на 716 мільйонів гривень

11 січня 2024 року стало відомо про викриття масштабної схеми заволодіння електроенергією НЕК "Укренерго", внаслідок якої компанія зазнала збитків на суму понад 716 млн грн. Про підозру у скоєнні злочину повідомлено організатору схеми, колишньому посадовцю "Укренерго", голові правління банку та директору приватної компанії.

За даними слідства, у березні 2022 року компанія "Юнайтед Енерджі", на той час один з найбільших в Україні трейдерів електроенергії, закупила у "Укренерго" електроенергію на суму понад 716 млн грн. Попри наявну заборгованість "Юнайтед Енерджі" перед "Укренерго", керівник відповідного департаменту "Укренерго" не зупинив продаж електроенергії.

Як з'ясувалося, згодом електроенергію було продано реальним учасникам ринку, а отримані кошти виведено на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми. Цей організатор також є бізнес-партнером фігуранта справи НАБУ і САП про розкрадання коштів з ПриватБанку.

"Укренерго" не отримало гроші за поставлену електроенергію. Звернення до банка-гаранта з вимогою про погашення заборгованості не дало результатів.

ТОВ "Юнайтед Енерджі" пов'язують з бізнесменом Ігорем Коломойським. Компанія постачала електроенергію на підприємства Коломойського для забезпечення роботи двох феросплавних комбінатів. Офіційним власником та директором "Юнайтед Енерджі" є Андрій Короткевич-Лещенко.

Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.