Справа про завдання 716 млн грн збитків Укренерго: ВАКС заочно заарештував бізнес-партнера Коломойського

Читать на русском

Антикорупційний суд заочно арештуав бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана за привласнення майже 716 млн Укренерго

Читать на русском
Михайло Кіперман
Кіпермана підозрюють у заволодінні електроенергією "Укренерго" та легалізації коштів від продажу

Антикорупційний суд заочно арештуав бізнес-партнера Ігоря Коломойського Михайла Кіпермана за привласнення майже 716 млн Укренерго

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту бізнесмена Михайла Кіпермана. НАБУ та САП підозрюють його у справі про схему із заволодіння електричною енергією ПрАТ "НЕК "Укренерго" на суму понад 716 млн грн та легалізацію коштів. Таке рішення 24 січня ухвалила слідчий суддя ВАКС Леся Федорак.

Як повідомляє пресцентр САП, суд задовольнив клопотання та обрав указаному підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу.

"24 січня 2024 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, узгодженим прокурором САП, обрав запобіжний захід організатору злочинної схеми із заволодіння електричною енергією ПрАТ "НЕК "Укренерго" та легалізації отриманих від її продажу коштів. Суд задовольнив клопотання та обрав зазначеному підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання щодо застосування цього запобіжного заходу", – інформує прокуратура.

За інформацією "Слово і діло", клопотання розглядала слідча суддя ВАКС Леся Федорак. На засіданні прокурор САП зачитав листування, яке нібито підтверджує контроль Кіпермана над ТОВ "Юнайтед Енерджі" та іншими компаніями-фігурантами розслідування.

Місцезнаходження Кіпермана і його справа

Кіперман зараз проживає у швейцарській Женеві. У жовтні 2023 року чоловіка помітили біля люксового готелю в Швейцарії.

Нагадаємо, що 19 січня Національне антикорупційне бюро викликало бізнес-партнера Ігоря Коломойського та колишнього чоловіка Віри Брежнєвої на допит. Згідно з інформацією НАБУ, у березні 2022 року компанія "Юнайтед Енерджі", пов'язана з Коломойським, здійснила придбання електроенергії від "Укренерго" на загальну суму понад 716 млн гривень. Незважаючи на існуючий борг компанії перед державним підприємством, керівник відповідного відділу "Укренерго" Дмитро Кондрашов не призупинив торгівлю електроенергією. У цьому випадку гарантом оплати виступив один з комерційних банків, а саме "Альянс". Рішення про видачу гарантії, яке призвело до порушень у процедурі, прийняла голова правління банку Юлія Фролова.

Надалі електроенергія була реалізована на ринку реальним учасникам, а отримані кошти були переміщені на рахунки закордонної компанії, яка перебуває під контролем організатора цієї схеми – Михайла Кіпермана. "Укренерго" так і не отримало оплату за поставлену електроенергію. Під час спроби звернутися до банку-гаранта із вимогою погашення заборгованості, "Укренерго" зіткнулося з відмовою. Завдяки роботі НАБУ та САП вдалося арештувати 721 млн гривень, які знаходилися на рахунках компаній, залучених до цієї злочинної схеми.

На 11 січня антикорупційні органи оголосили про підозру особам, причетним до зазначеної схеми. Кваліфікація дій має наступний характер:

  • Організатор схеми, Михайло Кіперман, - ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата або заволодіння майном);
  • Директор департаменту "Укренерго", Дмитро Кондрашов, - ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим положенням);
  • Голова правління комерційного банку, Юлія Фролова, - ч. 2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки);
  • Директор приватної компанії (згідно із заявами ЗМІ, Андрій Короткевич-Лещенко, директор ТОВ "Юнайтед Енерджі"), - ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна, відмивання доходів).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.