Спрацює тільки в листопаді: хитрий спосіб позбутися слимаків у городі

Щоб вивести слимаків, використовують численні народні засоби.

Корисні поради, лайфхак, сад, огород
Чим відвадити слимаків: прості поради.

Власники огородів та дачних ділянок прекрасно знають, що сані слід готувати влітку, а землю для весняної висадки городу - восени. Ті, хто працюють на землі, часто стикаються з такими негараздами, як равлики й слимаки. Іноді слимаки також "атакують" квартири на перших поверхах багатоквартирних будинків. Час їхньої найбільшої активності - між 21:00 та 2:00 годиною ночі. Інформатор розповість лайфхаки, як позбутися непроханих "гостей".

Ці невеликі молюски здатні бути доволі нав'язливими в домашньому господартсві й приносять чимало проблем. Вони люблять вологу, живуть у грунті й на рослинах, і не тільки здатні з'їсти весь врожай, але й розносять інфекції. Боротися з ними слід в осінній період. Прибрати з ділянки всіх слимаків завдання неабияке непросте!

Потрібно розуміти, що дорослі особини ховаються від холодів у грунт. Тож бажано розпочати боротьбу зі слимаками та равликами до того, як вони зникнуть з поля зору. В принципі, за умови холодної зими й сильних морозів є перспектива, що мороз уб'є всіх шкідників. Однак, зима може бути теплою, особливо це стосується південних регіонів нашої країни. А яйця цих молюсків переносять низькі температури. Отже, знищувати їх доведеться вручну. 

Тому з настанням осені потрібно переорати або перекопати ділянку. Таким чином, шкідники будуть на поверхні землі. Так вони, найімовірніше, загинуть від заморозків чи птахів. 

Молюски люблять тінь та вологі западини, там і ховаються.
Молюски люблять тінь та вологі западини, там і ховаються.

Як знищити кладку яєць молюсків 

Слимаки відкладають яйця у вологих місцях. В одній кладці може бути до п'ятдесяти яєць, і більшість із них здатні перезимувати. Знищити потомство, що не народилося, допоможе азотисте добриво — ціанамід кальцію. Двадцять грамів порошку достатньо на один квадратний метр. Саме восени варто внести це добриво, щоб не нашкодити культурним рослинам.

Народні способи бротьби зі слимаками та равликами

Гашене вапно й попіл тютюну 

Суміш для опудрювання буває різною. Хороший результат дає гашене вапно, а також суміші вапна з тютюновим пилом або тютюном і деревною золою. В обох випадках речовини змішуються в однакових пропорціях. Беруть 40 г суміші на 1 квадратний метр. Обробка проводиться у вечірній або нічний час.

Хлорне вапно

Слимаки чутливі до нього. Потрібно посипати ділянку вапном пізно ввечері або вночі, коли з укриттів виходять шкідники, з розрахунку 20–30 грамів вапна на квадратний метр. Робіть це в суху погоду, бо за високої вологості ефективність використання вапна знижується - слимаки легко очищаються від потрапляння на них їдких частинок завдяки рясному слизовиділенню.

Пекучий перець

Гострий перець висушується, потім розтирається в порошок. Для приготування відвару на 500 г сухої сировини потрібно 10 л холодної води. Перемішують, залишають відвар настоюватися дві доби. Потім суміш кип'ятять і знову настоюють два дні. Розчин же для обробки готують так. На відро з водою беруть 0,5 склянки мила і 0,5 л відвару. Відвар довго зберігається, тому його готують із запасом. Готовим розчином обприскують посадки. Крім того, сухий перець рекомендують додавати в мульчу.

Калійна сіль

Допомагає швидко виводити равликів, оскільки є для них отрутою. Кілограм порошку розчиняють в 10 л води. Отриманим розчином обробляють посадки. Краще робити це два-три рази за добу. Черевоногі покриті слизом, який їх захищає. Вони просто скидають слиз разом з отрутою що потрапила на них. Тому необхідні багаторазові обробки.

Кухонна сіль

Вельми витратний спосіб – посипати слимаків сіллю, що витягуватиме із них вологу та вбиватиме. Цей спосіб підійде тим, кого шкідники сильно дістали та хто хоче жорстоко поквитатися з ними.

Нашатирний спирт 

Розчиніть 100-150 мл 10% нашатирного спирту у 10 л води. Препарат миттєво вбиває слимаків під час контакту, але сам препарат дуже нестійкий і швидко втрачає свої властивості, тому використовувати його слід одразу після приготування. Обприскування нашатирним спиртом проводять пізно ввечері.

Хімічні препарати

Якщо чисельність популяції черевоногих занадто велика і інші способи не діють, застосовують хімічні речовини. Молюски чутливі до метальдегіду. На його основі розроблені кілька препаратів. Останні випускаються у формі порошку і невеликих гранул. Їхній запах приваблює молюсків. Після їхнього поїдання протягом короткого часу шкідники гинуть.

Препарати застосовуються відповідно до інструкції. Зазвичай розсипаються на ділянці або розподіляються точково, близько культур, які потрібно захистити. З обережністю використовують там, де можливе їхнє поїдання домашніми тваринами. 

Боротися зі слимаками ой як непросто! Але можливо, якщо все робити вчасно.
Боротися зі слимаками ой як непросто! Але можливо, якщо все робити вчасно.

Чим відвадити слимаків

Равлики та слимаки ненавидять терпкі пахучі рослини. Розсадіть в міжряддях:

  • часник,
  • цибулю,
  • розмарин,
  • лаванду,
  • щавель. 

Настоянка гірчиці

Дві столові ложки гірчичного порошку розчиняють в склянці води, дають годину настоятися. Заливають половиною відра води, розмішують. Розчином обробляють ґрунт і культурні рослини. 

Аптечна діамантова зелень

Діє аналогічно настоянці гірчиці, відлякуючи шкідників. З неї готують водний розчин з розрахунку один флакон на відро.

Настій часнику

Роздавіть кілька зубків та залийте їх невеликою кількістю води. Обприскувати овочеві культури краще рано-вранці, бо слимаки люблять гуртуватися у вологих прохолодних місцях.

Сажа і березовий дьоготь

Сажею посипають посадки, міжряддя і доріжки. Дьоготь володіє різким запахом, його застосовують для відлякування. Просочують ним ганчір'я, смужки тканини. Їх укладають під кущиками або обв'язують ними стебла.

Профілактичні заходи дуже прості.
Профілактичні заходи дуже прості.

Профілактуйте появу та розмноження шкідників

Як ви вже зрозуміли, боротися зі шкідниками непросто. Вони добре пристосовуються до різних умов і швидко розмножуються. Щоб зменшити їхні шанси на поширення, використовуйте правильну профілактику.  Якщо виконувати її вчасно і регулярно, чисельність шкідливої популяції суттєво знижується.

  • Двічі на рік, восени та навесні перекопуйте ділянку. 
  • Регулярно прополюйте грядки та міжряддя.  
  • Видаляйте з ділянки сміттєві купи та листя. 
  • Використовуйте на ділянці дренаж від надлишків вологи. 
  • Мульчуйте периметр території вашої ділянки (ворушіть мульчу час від часу, аби вона просихала). Це можна робити: 
  • тирсою,
  • хвоєю,
  • подрібненою яєчною шкаралупою,
  • великим піском,
  • висушеної кропивою.
  • Висаджуйте розсаду рано. Особливо це актуально для капусти.
  • Прополюйте ваші культури, аби вони не надто загущували тінь на грядці. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube