Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови
В Україні споживання електроенергії зростає, графіки погодинних відключень світла не застосовуватимуться. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності, тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00. Про це 10 жовтня повідомили в Укренерго.
Споживання електроенергії зросло. Сьогодні, 10 жовтня, його рівень, станом на 9:30, був на 5% вищим, ніж в той самий час попереднього дня – у середу. Вчора, 9 жовтня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на тому ж рівні, що й попереднього робочого дня – у вівторок, 8 жовтня.
"Зараз енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак з боку ворога. На енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. В години максимального споживання в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Тому користуватись потужними електроприладами краще у період найефективнішої роботи сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00", - закликали в Укренерго.
Імпорт електроенергії відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 2 295 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 601 МВт. Через бойові дії та з інших причин повністю або частково знеструмлені 515 населених пунктів. Зокрема, внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Дніпропетровській і Харківській областях.
Україна здатна пройти зиму 2024–2025 років без відключень електроенергії, якщо окупантам не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури. Про це міністр енергетики Герман Галущенко заявив на форумі «Енергія бізнесу 2024». У нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.
«Ми викликали їхніх представників, щоб зрозуміти, звідки такі розрахунки. Виявилося, що у них немає реальних аргументів», – сказав Галущенко.
Відключення світла взимку, за словами міністра, можуть бути через аварійні ремонти, але вони не матимуть системний характер. Найнадійніший засіб захисту енергообʼєктів, підкреслює Галущенко – це ППО. Атака росіян 26 серпня показала, що системи другого рівня захисту не здатні повністю убезпечити енергообʼєкти від ворожих ракет. До кінця року Україна отримає обладнання для розподіленої генерації електроенергії загальною потужністю понад 1 ГВт, але підключити все у 2024 році не встигне.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.