ДТЕК не поновив електроенергію до будинку одесита після аварійного відключення - чи стягнув суд компенсацію 146 131 гривні

У ДТЕК вказують, що чоловік не надав підтвердження, що він користується або є власником будинку, де припинили енергопостачання

ДТЕК
Чоловік вимагає від ДТЕК компенсацію у розмірі 146 131 гривні, бо його будинок не підключили до електрики після аварійного вимкнення

ДТЕК аварійно відключив електроенергію до будинку чоловіка. Однак поновлення постачання електрики не відбулось, попри неодноразові скарги на постачальника. Він вимагає від компанії компенсацію у розмірі 146 131 гривні. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Одеси, опублікованому 7 жовтня 2024 року. 

Після аварійного відключення електроенергії у будинку чоловіка 2 липня 2024 року о 15:00, замість зазначеного в інтернет-додатку відомостей про поновлення постачання електроенергії о 18:00 02.07.2024 року та неодноразове звернення із заявами та скаргами, постачання електроенергії до будинку не відбулось та відповіді про причини не надходило. Представник АТ «ДТЕК Одеські електромережі» вказує на відсутність будь-яких доказів того, що громадянин є споживачем житлово-комунальних послуг у вигляді споживання електроенергії, ним не надано підтвердження, що він користується або є власником будинку. 

Чоловік надав відомості про наявність у нього права власності на будинок та факт сплати 27.02.2024 року на особовий рахунок за електроенергію ТОВ «ООЕК» у розмірі 11 250 гривень, заяву від 19.02.2024 року до ТОВ «ООЕК» щодо незгоди із розрахунком заборгованості за спожиту електроенергію, а також про незастосування до нього протиправних дій щодо припинення електропостачання згідно з попередженням від 14.02.2024 року.

 Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. Він не довів факт порушення його прав у вигляді вимкнення електроенергії, відсутні акти на підтвердження вимкнення, претензії щодо вимкнення.

"Зі змісту наданих позивачем доказів не можливо встановити чи було вимкнуто світло у зв'язку з аварійним відключенням або як наслідок наявного попередження, а це є різними правовідносинами, з різним об'ємом доказів. Водночас самі вимоги щодо визнання дій неправомірними та зобов'язання не порушувати права споживача є занадто загальними, які не визначають конкретно чи вважає позивач незаконним факт відключення його будинку від електромережі 2 липня 2024 року, чи незгоден із наданим йому 14.02.2024 року розрахунком заборгованості. Вимоги стосовно заборони відключення електроенергії не можливо розглянути без з'ясування причин існуючого відключення, але жодних клопотань про витребування доказів у відповідача до суду не надходило, а як зазначалось вище, сам суд не має право самостійно витребувати необхідні докази. Вимоги про стягнення матеріальної та моральної шкоди у цьому випадку заявлені як похідні від визнання факту протиправних дій відповідача та порушення права позивача як споживача відповідних послуг, тому відмова у задоволені основних вимог є підставою і для відмови у задоволені похідних", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube