“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Хвороба схожа на звичайну віспу, але відрізняється легшим перебігом хвороби
Віспа мавп – одна з тем, що активно обговорюються у світі тем. Захворювання вже порівнюють із пандемією COVID-19.
Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, – передає Інформатор.
Як передається захворювання
Віспу мавп знайшли у лабораторних приматів та диких тварин (мавпи, щури, білки) у Центральній та Західній Африці. Перший випадок інфікування було зафіксовано у 1970 році. Хвороба схожа на звичайну віспу, але відрізняється легшим перебігом хвороби.
Вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, слизові оболонки очей, носа або рота. Захворювання передається при контакті з інфікованою твариною (мавпа, щур, білка), від інфікованої людини до людини або через предмети – одяг, постільна білизна.
Симптоми захворювання
Інкубаційний період триває від 6 до 16 днів. У людини зазвичай розвивається лихоманка, головний біль, перевтома і біль у м'язах. Згодом з'являються характерні висипи на тілі. Найчастіше захворювання проходить через два-три тижні. Але в деяких випадках захворювання протікає у тяжкій формі. Рівень летальності коливається від 1% до 15%. Найскладніше переносять це захворювання діти.
В яких країнах фіксують
7 травня у Великій Британії був зафіксований перший випадок захворювання: пацієнт кілька тижнів тому повернувся з Нігерії. Через два тижні хворих на віспу мавп знайшли в США, Канаді, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Швеції та Австралії.
Хто входить до групи ризику
Мандрівники, які повернулися з Африки та їли м'ясо диких тварин або торкалися до них.
Чи існує ймовірність спалаху епідемії віспи мавп?
Британські та американські вчені в галузі охорони здоров'я вважають ризик великого спалаху хвороби мінімальним. Вірус не настільки заразний, як, наприклад, коронавірус. Хвороба передається обмежено лише за тривалого контакту. Центри контролю та профілактики захворювань США нагадує, що для боротьби з мавпячою віспою можна використовувати вакцину проти звичайної віспи. Її ефективність проти віспи мавп становить 85%.
Зараз ситуація з поширенням віспи мавп не виглядає надто загрозливою, проте є ризики мутації вірусу, що може призвести до серйозніших наслідків.
"Неодноразово говорив про те, що після пандемії COVID-19 на світ очікують інші виклики, зокрема поява нових вірусів. Навіть під час війни Україна має бути готова до нових загроз. Очікуємо рекомендації від ВООЗ, як протидіяти поширенню мавпячої віспи, і разом з МОЗ підготуємо відповідні рекомендації", - заявив Радуцький.
Нагадаємо, Україна отримала 150 тисяч доз вакцини від гепатиту В. Крім того, МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу.
Також Інформатор писав, що українці можуть отримати щеплення за кордоном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.