«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
«А коли вийде FENOMENAL’?» — питали ви мене протягом останніх трьох років. Цих запитів і коментарів було стільки, що я просто не змогла залишити їх без уваги.
Зараз супутниковий інтернет доступний в тестовому режимі користувачам 14 країн
Засновник і Генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що компанія вже продала 100 000 терміналів супутникового інтернету Starlink.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Twitter-акаунт Ілона Маска.
Як зазначив Ілон Маск, зараз супутниковий інтернет доступний користувачам в 14 країнах: США, Канаді, Великобританії, Німеччини, Франції, Австрії, Нідерландах, Ірландії, Бельгії, Швейцарії, Данії, Португалії, Новій Зеландії та Австралії.
"Наші заявки на отримання ліцензій знаходяться на розгляді в багатьох інших країнах. Сподіваємося служити Землі вже зовсім скоро", - додав він.
100k terminals shipped!https://t.co/Q1VvqVmJ2i
— Elon Musk (@elonmusk) August 23, 2021
Глава SpaceX також додав, що за останні три тижні кількість користувачів Starlink збільшилася на 10 тисяч осіб. Станом на кінець липня глобальний супутниковий інтернет-сервіс Starlink компанії SpaceX налічував 90 тисяч користувачів.
Our license applications are pending in many more countries. Hoping to serve Earth soon!
— Elon Musk (@elonmusk) August 23, 2021
Раніше Ілон Маск заявляв, що офіційний запуск Starlink по всьому світу запланований на вересень поточного року. Засновник SpaceX вважає, що Starlink займе місце між 5G і оптоволокном. За рік компанія розраховує залучити близько 500 тисяч абонентів крім тих, що вже оформили попереднє замовлення. За комплект супутникового обладнання Starlink доведеться віддати 500 доларів, а ось щомісячна підписка коштуватиме по всьому світу однаково, але без урахування місцевих податків. SpaceX вже почала працювати над терміналами нового покоління, які повинні забезпечувати ті ж послуги, але за нижчими цінами. Налаштувати все хочуть таким чином, щоб обслуговувати систему було нескладно, а підключити до мережі можна було за кілька хвилин. Середня швидкість нового інтернету складе приблизно 80 Мбіт/с. Швидкість буде рости з поліпшенням інфраструктури.
Нагадаємо, зараз на орбіті перебуває 1 657 супутників — 81 апарат компанія вивела з орбіти в рамках експерименту. Раніше Ілон Маск заявляв, що 420 супутників необхідно для забезпечення мінімального покриття, але для нормальної роботи мережі потрібно не менше 780 супутників. Уже в цьому році SpaceX планує почати надавати послуги зв'язку першим клієнтам у США й Канаді (закритий бета-тест стартує через три місяці), а повноцінне розгортання мережі Starlink по всьому світу почнеться в середині 2020 року. Компанія попередньо оцінювала витрати на реалізацію проєкту Starlink в $10 млрд, чекаючи, що вже в перший же рік роботи система зможе принести дохід близько $30 млрд. Точних даних про тарифи поки немає, але раніше президентка SpaceX Гвінн Шотвелл заявляла, що Starlink коштуватиме «менше, ніж ви платите зараз, але при цьому в 5-10 разів швидше». Астрономи вже не раз скаржилися на перешкоди в спостереженні космічних об'єктів, що створюються її присутністю на орбіті, а деякі спостерігачі навіть брали супутники за НЛО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.