Сонце стає агресивнішим. Що робити, аби воно не з'їло вашу шкіру в таку спеку

Читать на русском

Чому найкраще джерело SPF-захисту - це клінічно протестований крем

Читать на русском
Фото: Відкриті джерела
Засмагати треба з розумом!

Чому найкраще джерело SPF-захисту - це клінічно протестований крем

Всім нам добре відомо, звідки беруться сухофрукти, адже це висушені на палючому сонці колись соковиті плоди. Сонячне проміння перетворило їх на зморщені цукати. А тепер уявіть, що те саме відбувається із вашою шкірою. Опіки, зморшки, пігментація та алергія є лише незначними проявами неприємностей, до яких призводить сонце на незахищеній від УФ-випромінювання шкірі. На щастя є сонцезахисні засоби для обличчя, які слід використовувати, щоб зменшити ризик. Адже наша з вами шкіра під довготривалою дією прямих сонячних променів втрачає вологу на клітинному рівні, поновити яку дуже складно. Тож простіше захистити шкіру заздалегідь. Для цього слід використовувати спеціальну клінічно розроблені санскріни* із захистом SPF**, протестованим в лабораторії. 

Від Сонця треба захищатись! 
Від Сонця треба захищатись! 

Довідка.

Санскріни* (від англ. sunscreen) - косметичні засоби зі спеціальними інгредієнтами, які поглинають або блокують шкідливі ультрафіолетові промені (UVA).

SPF** - це абревіатура від Sun Protection Factor, що в перекладі означає - захист від сонячного впливу.

Спеціалісти пояснили, під SPF розуміється показник часу, протягом якого можна перебувати на сонці, перш ніж з'явиться опік. Тобто захисні засоби із SPF-фактором сприяють збільшенню тривалості перебування під ультрафіолетом та знижують ймовірність негативних наслідків.

А отже:

  • SPF 2 - 4 - це база, засоби з таким показником здатні захистити від ультрафіолету до 70%,
  • SPF 4 -10 - креми із середнім рівнем, убережуть шкіру від ультрафіолету до 85%,
  • SPF 10 - 30 - високий рівень, забезпечується захист від ультрафіолету на 97% і більше, є відмінним рішенням для тих, хто перебуває на сонці та для міського режиму,
  • SPF 50+ - найвищий захист, здатний уберегти від сонця шкіру на 99,5%.

Які види захисту бувають

Захист від сонця буває різної сили та тривалості, а підбирати його слід за типом шкіри - сухої, жирної, комбінованої чи схильної до подразнень. А також - за віком, адже серед санскрінів є противікові та зволожувальні на базі гіалуронових кислот. Втім, такі засоби скоріше представлені спеціалізованими лінійками клінічного догляду за шкірою.

Засобів багато - та обрати треба підходящий саме вам!
Засобів багато - та обрати треба підходящий саме вам!

А от серед тих, що пропонує сучасний мас-маркет - косметика з SPF на будь-який смак:

  • різноманітне молочко,
  • усілякі спреї,
  • ароматизовані масла,
  • та навіть дерматологічні сироватки,
  • модні термальні води,
  • чи BB-креми й пудри.

Усі вони мають різну структуру, щільність, і зрештою, якість та вартість, а тому ставитись до їхнього вибору слід дуже уважно. Адже це ваше здоров'я та, зрештою, гроші. Це, схоже, саме той випадок, коли скупий платить двічі. 

Який фільтр обрати, та чому креми - краще рішення 

Серед інших засобів, саме дерматологічно протестовані легкі флюїдні креми з двома видами фільтрів - хімічним* та фізичним** у складі - найкраще всотуются у шкіру та глибше проводять до неї живильні компоненти. А отже здатні відновлювати її структуру, в достатній мірі харчуючи та зволожуючи. І що важливо, завдяки саме такій формулі, роблять це безпечно. 

Спреї швидко розтікаються, висихають та не надто всотуються у шкіру
Спреї швидко розтікаються, висихають та не надто всотуються у шкіру

Довідка.

Хімічні* (органічні) фільтри - проникають углиб шкіри та поглинають сонячні промені, наче губка. Фізичні** (мінеральні) фільтри - відбивають сонячні промені від поверхні шкіри. 

Крім того, нерідко неправильно підібрану бюджетну косметику широкого вжитку супроводжують алергії та дерматити, через можливий брак їхнього лабораторного тестування. 

Тож, звісно, найкраще обирати профільну косметику бренду, що спеціалізується на захисті шкіри від сонця та відновленні її після перебування на ньому. Також важливо, щоб до складу засобів захисту входили переважно натуральні компоненти, такі як олія жожоба, олія ши, рослинний аналог ретинолу тощо.

Обираючи рівень фільтру SPF зверніть увагу на кількість сонячних днів у вашому регіоні, врахуйте фактор власного віку - молодим потрібно менше захисту - та власний спосіб життя.

Легкі флюїдні креми - фаворити серед санскринів 
Легкі флюїдні креми - фаворити серед санскринів 

Якщо ви працюєте на вулиці - оберіть крем з SPF 50, якщо ви офісний працівник - цього буде забагато. Тоді доречніше обрати нижчий рівень захисту від сонця. Крім того, майте на увазі, що найперше слід захистити обличчя, адже найбільше сонця припадає саме на нього. 

Додамо, що ВООЗ рекомендує до використання засоби з індексом SPF 15. Натомість Американська академія дерматології радить починати із SPF 30. Та якщо у вас дуже світла шкіра або ви плануєте перебувати на сонці довгий час, краще все ж таки обрати санскрін із SPF 50.

Також майте на увазі, що індекси SPF не сумуються. Тобто якщо ви нанесли сонцезахисний флюїд із SPF 30 і тональний крем із SPF 20, загальний захист відповідатиме - SPF 30. 

Процедури відновлення після сонячних ванн

Зволожувати шкіру під час засмаги також треба правильно - є нюанси
Зволожувати шкіру під час засмаги також треба правильно - є нюанси

Додатково пом'якшити шкіру під час чи після перебування на сонці - важливо. Але потрібно робити це правильно. Для цього також слід підбирати спеціальні зволожувальні засоби, бажано з тих самих лінійок, що й обрані вами санскріни з SPF. Адже тоді вони не вступатимуть в протидію, а зволожувальний крем не перебиватиме дію захисного. 

Так, сертифікована нью-йоркська косметологиня Седжал Ша наполягає, що нанесений після сонцезахисного зволожувальний крем здатен знизити концентрацію засобу з SPF, дія якого для вас ще може бути актуальна.

"Крем для зволоження після санскріну може навіть змінити ефективність та властивості останнього, а також спосіб впливу ультрафіолетових променів на шкіру", - наполягає вона. Саме тому так важливо підбирати косметику для догляду після засобів з SPF у того самого виробника. 

Наслідки недбалого зволоження чи неналежного захисту шкіри

Веснянки - також різновид сонячної пігментації
Веснянки - також різновид сонячної пігментації

Неправильний захист від сонця або його відсутність може призвести до жахливої сухості, підвищеного ризику раку шкіри, її знебарвлення, включаючи ластовиння, неприємні пігментні плями та гіперпігментації.  

Експерти зазначають, рак шкіри є одним із найпоширеніших видів раку. Тому стежити за тим, як багато ви контактуєте із сонцем і наносити SPF-захист у будь-яку пору року - це навіть не порада, а необхідність.

Інтернет-користувачів вразило фото жінки, яка використовувала SPF на обличчя, але не на шию, пише Newsweek. Воно красномовніше, за будь-які слова. 

Світлина демонструє візуальний доказ важливості захисту від ультрафіолету
Світлина демонструє візуальний доказ важливості захисту від ультрафіолету

Чому сонце таке шкідливе

Для розуміння, таке звичне нам сонечко - є зіркою з гарячої плазми, розігрітої до світіння термоядерними реакціями. Останні "світяться" ультрафіолетовими (УФ) та інфрачервоними променями (ІЧ).  

Його надпотужна енергія є найважливішим джерелом життя на Землі, однак вона здатна спалити все до біса за умови невпинного й незахищеного впливу. Звісно, це стосується не тільки рослин, а й людини, і надто - любителів шоколадної засмаги. 

Крім того, Сонце стає агресивнішим, вчені це довели. Так, у 1908 році американський астроном Джордж Хейл відкрив, що сонячні плями володіють сильним магнітним полем, а це неабияк впливає на здоров'я людини. Нині відомо, що кількість цих плям, як і загальна активність сонця - збільшується.

Частки сонячного вітру та хвильового сонячного випромінювання, що проникають в атмосферу нашої планети, провокують над її поверхнею магнітні бурі. Сильні спалахи на сонці загострюють чи навіть викликають серцево-судинні проблеми, а також здатні різко негативно впливати на захисний бар'єр усього нашого організму - шкіру.

Буря на сонці - явище надпотужне
Буря на сонці - явище надпотужне

Раніше Інформатор розповідав про натуральні способи захисту від сонячних променів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.