Собакам дали можливість поговорити зі своїми господарями, і ось що вони сказали

Тепер дослідники хочуть перевірити, чи можуть собаки виражати ще й абстрактні поняття

Собаки, песики, люди, тварини, природа, світ
Це факт – песики дуже розумні

У культовому класичному романі жахів Діна Кунца 1987 року "Сторожі" суперрозумний генетично модифікований золотистий ретривер на ім’я Ейнштейн розвиває здатність розмовляти з людьми. Він вибирав надруковані слова зі списку. Заберіть із книги елементи наукової фантастики і жахів, і ви отримаєте результати нового дослідження, повідомляє IFLScience

Головною особливістю, яке вирізняє собак з-поміж інших тварин, є вміння спілкуватися з людьми. Причому буквально, тобто правильно розуміти і бути зрозуміли. Це не дивно з огляду на те, що песики живуть поруч із нами ще з Льодовикового періоду. Так, деякі собаки здатні комбінувати кілька слів, щоб висловити свої бажання.

В експерименті брали участь 152 собаки, які були далеко не такими розумними, як Ейнштейн. Усі вони були навчені їхніми власниками користуватися деками, за допомогою яких можна натискати кнопки, щоб викликати звук. Той означав попередньо записані слова або фрази.

Автори дослідження намагалися визначити, чи собаки навмисно вибирають, які кнопки натискати, чи їхній вибір абсолютно випадковий. Власників собак попросили відстежувати кнопки, які натискали їхні вихованці протягом 21 місяця. Так дослідники провели майже 195 тисяч взаємодій песиків для аналізу.

"Висновки показують, що собаки цілеспрямовано натискають кнопки, щоб виразити свої бажання та потреби. Коли вони поєднують дві кнопки, ці послідовності не є випадковими, а натомість відображають конкретні запити", – пояснив автор дослідження Федеріко Россано. 

Найчастіше собаки обирали такі слова:

  • їжа,
  • ласощі,
  • вийти на вулицю,
  • їжа + пригощати,
  • їжа + вода,
  • вийти на вулицю + горщик,
  • власне ім'я + хочу.

Остання пара була однією з найпопулярніших комбінацій. При цьому окремо ці дві кнопки були одними з найменш часто натисканих. Отже, собаки приписують різні значення різним кнопкам і чітко розрізняють їх.

Однозначно, собаки не просто копіюють використання звукових дощок їхніми власниками. Вибір слів у тварин значно відрізняється від слів їхніх супутників-людей. Наприклад, власники, як правило, натискали кнопку "Я люблю тебе" набагато частіше, ніж їхні домашні тварини, у яких явно є інші справи.

Так, звукові дошки можуть забезпечити точнішу комунікацію людини і її підопічного. Замість того, щоб гавкати чи дряпати двері, собака може точно сказати вам, чого вона хоче. Песик навіть може обрати "парк" або "пляж", поєднавши його з поняттям "надворі". Це може покращити спілкування та зміцнити зв’язок між собаками та їхніми власниками.

Тепер команда вчених планує перевірити, чи можуть собаки використовувати звукові дошки для творчого поєднання слів, аби передавати абстрактні поняття. Вони хочуть знати, чи можуть собаки використовувати кнопки для вираження ідей, що виходять за межі їхніх безпосередніх потреб.

"Якщо вони зможуть, це кардинально змінить наше уявлення про інтелект і спілкування тварин", – додали вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube