Снаряди Nammo на службі ЗСУ: Норвегія передала Україні ліцензію на 155-мм боєприпаси

Тепер Україна має право виготовляти на власних підприємствах артилерійські снаряди Норвегії

Снаряди 155 міліметрів
Норвегія також профінансує розгортання виробництва снарядів в Україні

Норвегія 23 серпня передала Україні ліцензію на виробництво артилерійських снарядів калібру 155 міліметрів Nammo. Це вже друга снарядна ліцензія – до цього Україна отримала дозвіл на виробництво снарядів від KNDS/Nexter. За норвезьку снарядну ліцензію платити нічого не потрібно, щобільше, Норвегія погодилася профінансувати розгортання виробництва в Україні.

Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. Інформацію щодо виробництва снарядів пізніше підтвердив й уряд Норвегії.

"Вдячні Норвегії за ліцензію на виробництво снарядів 155 мм. Перемовини з норвезько-фінською Nammo тривали вже давно - і я радий повідомити, що сьогодні уряд Норвегії не лише дозволив передачу ліцензії на виробництво артилерійських снарядів натівського калібру українській компанії, але й погодився профінансувати цей процес... Ми завжди будемо вдячні партнерам за допомогу у вигляді снарядів, але ще більше ми вдячні за підтримку саме локального виробництва. Виробляти якнайбільше снарядів в Україні важливо як з погляду ефективності та логістики, так і з погляду економіки", – написав Камишін.

В офіційному повідомленні уряду Норвегії сказано, що країна відкрила шлях для передачі оборонних технологій. Також уряд Норвегії повідомив, що на це буде виділятися окреме фінансування.

"Норвегія наразі робить внесок, передаючи боєприпаси зі своїх власних запасів і безпосередньо від промисловості. Тепер Nammo хоче поділитися своєю технологією з Україною. Це означає, що українські сили зможуть отримувати постачання швидше", – заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Україні постійно не вистачає снарядів

Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на Чернігівщині в інтерв'ю телемарафону "Єдині новини" обурився щодо недостатнього забезпечення снарядами для контрнаступальних дій. Він заявив, що в Україні наразі немає достатньої кількості снарядів, необхідних для ведення таких операцій.

Ситуація могла б стати ще гіршою, якби не чеська снарядна ініціатива. У Чехії відмовились назвати держави, де вдалось закупити 800 тисяч снарядів для України. Відомо, що в Євросоюзі мають намір постачати Україні від 2 мільйонів снарядів щороку, починаючи з 2025 року.

Першу партію снарядів за першою ініціативою передали Україні у червні. Їх тип та обсяг партії не розкрили. Кошти на снаряди надали країни-союзниці. Протягом липня-серпня Чехія відправить до України ще 100 тисяч боєприпасів. Відомо, що до ініціативи приєдналися 18 країн. З них 15 вже виконали свої зобов'язання, зробивши внески.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube