Сметанін очолить Мінстратегром: що відомо про наймолодшого міністра оновленого уряду

Сметанін працював на оборонних підприємствах. Він має інженерну та управлінську освіту, а також брав участь у розробці бронемашин Дозор-Б, Зубр та Лев

Герман Сметанін
Сметанін - один з наймолодших міністрів в історії України, у жовтні йому виповниться 32 роки

5 вересня Верховна Рада підтримала кандидатуру Германа Сметаніна на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. До свого призначення він обіймав посаду генерального директора "Укроборонпрому". Сметанін став одним із наймолодших міністрів в історії України – у жовтні йому виповниться 32 роки.

За його кандидатуру проголосували 247 депутатів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у себе в телеграм-каналі.

Голосування за кандидатуру Германа Сметаніна
Голосування за кандидатуру Германа Сметаніна

Свій стрімкий кар'єрний зліт сам Сметанін пояснював тим, що займається улюбленою справою і зміг пройти всі сходинки в професії. Він розповів про що мріяв зі студентських років:

"У студентські роки мріяв стати інженером-конструктором в автомобілебудівній галузі. Однак так склалося, що реалізую себе у танкобудуванні. І з цього приводу ніяк не жалкую", - розповідав він журналістам "Урядового кур'єра" у грудні 2021 року.

 Кар'єрний шлях Германа Сметаніна: від інженера до міністра

Герман Сметанін народився 8 жовтня у 1993 році у Харкові. Розпочав свою кар'єру у сфері оборонної промисловості, працюючи інженером у "Харківському конструкторському бюро машинобудування". Поступово піднімаючись кар’єрними сходами, він став головним конструктором та головним інженером Львівського бронетанкового заводу (2014–2020 роки). Тоді йому було 22 роки.

Пізніше Сметанін очолив виробничі підрозділи державних оборонних підприємств, таких як завод імені Малишева та Харківський бронетанковий завод. Саме на цих позиціях він здобув репутацію одного з провідних фахівців оборонної галузі України.

З 2021 по 2023 рік Сметанін обіймав посаду директора Харківського бронетанкового заводу. А згодом недовго працював генеральним директором заводу імені Малишева. За час роботи в ХБЗ підприємство щорічно збільшувало товарний випуск продукції, випробувало та випустило перші партії танків Т-64БВК (командирський), а також танків Т-64 та модернізований Т-64БМ2.

Герман Сметанін та мер Харкова Ігор Терехов на місцевому бронетанковому заводі у липні 2021 року
Герман Сметанін та мер Харкова Ігор Терехов на місцевому бронетанковому заводі у липні 2021 року

У липні 2023 року у віці 31 року він став генеральним директором "Укроборонпрому", де займався модернізацією оборонної промисловості України під час війни. Впродовж свого часу на посаді він не був залучений до жодних скандалів, зберігаючи репутацію компетентного і прозорого керівника.

Модернізований командирський танк Т-64БВК під час польових випробувань. Фото з архіву ХБТЗ
Модернізований командирський танк Т-64БВК під час польових випробувань. Фото з архіву ХБТЗ

Освіта і професійні досягнення

Герман Сметанін отримав першу вищу освіту в Харківському автомобільно-дорожньому університеті, де здобув спеціальність інженера-конструктора колісно-гусеничних транспортних засобів. Надалі він продовжив навчання і здобув другу освіту в Київському політехнічному інституті за спеціальністю "менеджмент управління оборонно-промисловим комплексом". Такий освітній бекграунд дозволив йому досягти успіхів у розробці бронетехніки.

За даними ЗМІ, Сметанін був одним із головних інженерів розробки українського бронеавтомобіля "Дозор-Б", а також брав участь у створенні інших військових машин, таких як "Зубр" та "Лев". Його внесок у розвиток української оборонної промисловості визнають як у державі, так і за її межами.

Представлена новая БРЭМ "Зубр". Фото: Укроборонпром
Представлена новая БРЕМ "Зубр". Фото: Укроборонпром

У липні 2024 року під час візиту до США Герман Сметанін відкрив перше закордонне представництво "Укроборонпрому" у Вашингтоні

Подання про призначення Германа Сметаніна на посаду міністра стратегічних галузей промисловості надійшло від прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, за пропозицією фракції "Слуга народу". За словами представника Кабміну у Верховній Раді Тараса Мельничука, підтримка кандидатури Сметаніна була одностайною серед провідних політичних сил, оскільки його професійні досягнення і досвід відповідають викликам часу. До того ж, повідомляється, що призначення Сметаніна відбулося після відставки Олександра Камишіна, який залишив цю посаду у зв'язку зі змінами в уряді.

Особисте життя і сім'я

ЗМІ пишуть, що у 2011 році Герман Сметанін одружився з дівчиною, з якою перебував у тривалих стосунках. Про дружину молодого управлінця відомо небагато. Її звуть Анфіса, вивчала журналістику та міжнародні відносини у ХНУ ім. Каразіна. Нині займається письменством, здобула літературний грант. Свої романи публікує під псевдонімом Влада Холод. Пара має доньку Кароліну.

Герман Сметанін з дружиною
Герман Сметанін з дружиною

 Призначення в Уряді 5 вересня

Депутати Верховної Ради підтримали кандидатуру Наталії Калмикової на посаду очільниці Міністерства у справах ветеранів. На цій посаді Калмикова замінила тимчасово виконувача обов'язків міністра Олександра Порхуна

Того ж дня парламент затвердив Ольгу Стефанішину на посаді віцепрем’єрки з європейської інтеграції, яка одночасно стала міністеркою юстиції. Міністерство реінтеграції очолив Олексій Кулеба. Міністерство захисту довкілля отримало нову керівницю — Світлану Гринчук. Міністром молоді та спорту призначили Матвія Бідного. Наталія Калмикова стала міністеркою у справах ветеранів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube