Верховна Рада підтримала кандидатуру Ольги Стефанішиної на посаду віце-прем'єра з євроінтеграції та міністра юстиції. За призначення проголосували 253 депутати
Верховна Рада України підтримала призначення Ольги Стефанішиної на посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністра юстиції України. За відповідне рішення проголосували 253 депутати. Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко в своєму телеграм-каналі.
За словами Гончаренка, Стефанішина складає присягу. Нагадаємо, що Стефанішина очолить Міністерство юстиції замість Дениса Малюськи.
Відомо, що Ольга Стефанішина раніше відповідала за інтеграцію України до Європейського Союзу та НАТО, координуючи дії уряду у цьому напрямку. Вона активно брала участь у переговорах із представниками ЄС і НАТО, працюючи над угодами для зміцнення співпраці України з цими міжнародними організаціями.
Стефанішина має дві вищі освіти - у сфері права і фінансів, а також великий досвід роботи у державних органах, включаючи участь в Урядовому офісі з питань євроінтеграції та Раді національної безпеки і оборони України. За свою кар'єру була нагороджена почесною грамотою Кабінету Міністрів.
Однак навколо Стефанішиної також виникали скандали. Вона є підозрюваною у корупційній справі, пов'язаній із закупівлею юридичних досліджень під час керівництва міністерством юстиції Олени Лукаш. Згідно з журналістськими розслідуваннями, на ці дослідження було витрачено 2,5 млн грн, причому їхня якість викликала значні сумніви. Слідство за цією справою було завершене у 2020 році.
Нинішній міністр юстиції народилася 29 жовтня 1985 року в Одесі. У 2008 році здобула кваліфікацію юриста-міжнародника та перекладача з англійської мови в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Через вісім років закінчила Одеський національний університет, отримавши спеціальність у сфері фінансів та кредиту.
З 2006 по 2007 рік Стефанішина займалася приватною юридичною практикою. З 2007 по 2010 рік працювала в Державному департаменті з питань адаптації законодавства на посаді спеціаліста-керівника відділу правового забезпечення європейської інтеграції.
З березня по грудень 2017 року обіймала посаду директора Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в Секретаріаті Кабінету Міністрів. У грудні 2017 року була призначена генеральним директором Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату.
Після звільнення у 2019 році працювала радником у юридичній фірмі. 4 червня 2020 року була призначена на посаду віцепремʼєрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, замінивши Вадима Пристайка. Окрім того, з 17 серпня 2020 року Стефанішина є членом Ради національної безпеки і оборони України.
У Кабінеті міністрів України 3 вересня почались масштабні кадрові перестановки. Частина топчиновників подали до Верховної Ради заяви про звільнення зі своїх посад. Проте більше місця вони пустувати не будуть, нові призначення відбулися цього тижня.
Нагадаємо, що заяву про звільнення подали міністр юстиції Денис Малюська, глава Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр екології Руслан Стрілець і глава Фонду держмайна Віталій Коваль. Та імена політиків, які можуть замінити звільнених були відомі, не минуло й доби з моменту написання заяв попередників.
5 вересня у Раді триває процес призначень. Так, 5 вересня, Верховна Рада України затвердила кандидатуру Андрія Сибіги на пост Міністра закордонних справ (замість звільненого з цієї посади Дмитра Кулеби). 258 депутатів підтримали це рішення на засіданні парламенту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.